Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 00:46 Bu haber 2813 kez okundu
 
13 Kişi Ceza Yedi
Tarım ve Orman Ordu İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Ekipleri tarafından son 15 günde il genelinde eş zamanlı olarak 38 yol kontrolü yapılarak 13 kişiye idari yaptırım uygulandı.
GÜNDEM Haberi
13 Kişi Ceza Yedi

EŞ ZAMANLI HAYVAN KONTROLÜ

Kontrolsüz hayvan hareketlerinin engellenmesi için Tarım ve Orman Ordu İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Ekipleri Ordu genelinde hayvan hareketlerini kontrol altında tutarak, hayvan hastalıklarının yayılmasının önüne geçmek ve özellikle il dışından hastalıklı hayvanların girişini engellemek amacıyla tüm ilçelerde eş zamanlı olarak yol denetimleri yaptı. Bu kapsamda, ekipler tarafından son 15 günde 38 yol kontrolü yapıldı.

 

YOL KONTROLLERİ SÜRECEK

  

Bu kontroller sırasında 12 tanesi uygunsuz hayvan hareketi ve 1 tanesi uygunsuz hayvansal ürün hareketi olmak üzere 13 kişiye idari yaptırım uygulandı. Bu denetimlerle birlikte hayvan sağlığı ekipleri tarafından 2018 yılında bu güne kadar toplam 184 adet yol kontrolü yapıldı, 23 kişiye idari yaptırım uygulandı.

“Sağlıklı hayvan, güvenli gıda, sağlıklı insan” parolası ile gerçekleştirilen yol kontrolleri Ordu genelinde devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 13, Kişi, Ceza, Yedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı