Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 09:28 Bu haber 3342 kez okundu
 
19 Mayıs Akkuş'ta coşkuyla kutlandı
Akkuş’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.
GÜNDEM Haberi
19 Mayıs  Akkuş'ta coşkuyla kutlandı

Türk Gençliği Atasının Emanetine Sahip Çıkacak”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Efil, günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmasında; “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadelemiz, Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine, Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir” dedi.

Şampiyonlara Ödülleri Verildi

Törende öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun şiirler okunurken, folklör, step ve jimnastik gösterileri de yapıldı. Programın sonunda Türkiye Şampiyonasında  boks ve bilek güreşi dallarında şampiyon olan öğrencilere Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci tarafından ödülleri verildi.

Törene Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş Cumhuriyet Savcısı Büşra Çınar, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Üstteğmen Barış Ünver, İlçe Emniyet Amiri Haldun Güler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Efil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Çalışkan, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 19, Mayıs, , Akkuş'ta, coşkuyla, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı