Haber Detayı
01 Eylül 2019 - Pazar 17:06 Bu haber 2041 kez okundu
 
30 Ağustos zaferiyle uşaklığı ve işgale hayır, dedik
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kazanılan zaferle Türk Milleti’nin işgale ve uşaklığa hayır, dediğini belirtti.
GÜNDEM Haberi
30 Ağustos zaferiyle uşaklığı ve işgale hayır, dedik

Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kazanılan zaferle Türk Milleti’nin işgale ve uşaklığa hayır, dediğini belirten Ordu Valisi Seddar Yavuz, bunun her Türk için onur ve gurur sebebi olduğunu ifade etti.

Ordu Valiliğince, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü kutlama programı kapsamında resepsiyon gerçekleştirildi.

Vali Seddar Yavuz’un evsahipliğinde, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde yapılan resepsiyona, Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Baro Başkanı Av. Murat Poyraz, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Balcı, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, TCG Barbaros Gemisi Komutanı Deniz Yarbay Onur Değirmencioğlu, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, iş adamları katıldı.

Resepsiyona evsahipliği yapan Vali Seddar Yavuz, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nin girişinde resepsiyona katılan konukları karşılayarak, bayramlarını kutladı. 

Ağustos ayı zaferler ayımızdır

Resepsiyonda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, Ağustos ayının, Türk tarihinde zaferler ayı olarak müstesna bir ay olduğunu ifade etti.

Şanlı Türk tarihinin, her Türk vatandaşına büyük bir emanet verdiğini ve aynı zamanda sorumluluk da yüklediğini belirten Vali Yavuz, “Dolayısıyla bu emaneti taşımak, her bir Türk evladı için bir onur, haysiyet ve şereftir. Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde işgale, uşaklığa hayır diyen bir milletin aslında yeniden dirilişi, kuruluşu ifade eden ve bu yolda en önemli adım olarak kabul ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramıdır. Bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle, şükranla yad ediyor ve onlara Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

26 Ağustos'ta Malazgirt Zaferi'ni kutladık

 

Malazgirt Zaferinin de, Türklerin Anadolu’da var oluşu açısından en önemli zaferlerden bir tanesi olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, “26 Ağustos’ta Malazgirt Zaferini kutladık. Yine iki yıldır Malazgirt’te kutlanan projenin fikir sahibi ve o projeyi üreten birisi olarak, bununla da ömrüm boyunca onur ve gurur duymaya devam edeceğim. Şu anda Malazgirt’te yüz binleri aşan sayıda kutlamalar yapılıyor. Çünkü; Malazgirt, aslında Türk’ün Anadolu’ya mührünü vurması ve büyük bir yolculuğa çıkmasının ilk adımıdır.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 30, Ağustos, zaferiyle, uşaklığı, ve, işgale, hayır,, dedik,
Yorumlar
Haber Yazılımı