Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 15:43 Bu haber 646 kez okundu
 
Acil'in 25. yılı etkinliklerle kutlandı
25. Yıl dönümü kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz adına Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından çeşitli organizasyonlar düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Acil'in 25. yılı etkinliklerle kutlandı

Kutlamalar çerçevesinde ilk olarak 3 Aralık 2019’da Ünye eski havaalanı pistinde 112 Acil çalışanlarının katıldığı ASTE-ALL STAR Yarışması ve sonrasında Ünye Devlet Hastanesi toplantı salonunda ödül töreni ve pasta kesimi ile kutlama yapıldı.

4 Aralık 2019’da Fatsa Devlet Hastanesi toplantı salonunda sağlık çalışanları ile bir araya gelinerek pasta kesimi ile kutlama yapıldı. 5 Aralık 2019’da Turnasuyu İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine 112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında eğitimler verildi ve okul bahçesinde ambulans tanıtımı da yapılarak öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. 6 Aralık 2019’da İl Ambulans Servisi Başhekimliği toplantı salonunda sağlık çalışanları ile birlikte pasta kesimi ile kutlama yapıldı. Aynı gün Novada AVM’de stant kurularak vatandaşlara Yaşama Yol Ver kampanyası ve 112 Acil çağrı hattının gereksiz meşgul edilmemesinin önemi vurgulanarak çeşitli hediyeler dağıtıldı. Hafta boyunca da şehrin işlek kısımlarında, vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla afişler sergilendi.

 

Organizasyonlara katılan başta İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Kasapoğlu olmak üzere tüm yöneticilerimize, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin bütün fedakar çalışanlarına ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Acil'in, 25., yılı, etkinliklerle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı