Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 00:18 Bu haber 3914 kez okundu
 
Adaylar Harıl Harıl
24 Haziran’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine son 22 gün kala milletvekilli adayları da seçim çalışmalarına hız verdi. İlçe ilçe gezen adaylar, vatandaşlara seçilmesi halinde yapılacak olan çalışmaları anlattı.
SİYASET Haberi
Adaylar Harıl Harıl

TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYDUK

AK Parti Ordu Milletvekili adayı Metin Gündoğdu, seçim çalışmalarını Altınordu ilçesinde sürdürdü. Vatandaşlara partisinin iktidarlık döneminde yaptığı hizmetleri anlatan Gündoğdu, “2002’ye kadar 6 bin 100 kilometre duble yol yapılmıştı, 2018’de 26 bin kilometre uzunluğunda duble yol oldu. 2002’de 36 milyar dolar ihracat yaparken, bugün 157 milyar dolar ihracat yapıyoruz. 2002’de 50 kilometre tünel varken, bugün 439 kilometre tünel var. Asgari ücret 2002’de 185 TL idi, Bugün ise 1.603 TL oldu” diye konuştu.

FINDIĞIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

CHP Ordu Milletvekili adayı Dr. Mustafa Adıgüzel, partisinin iktidara gelmesinin ardından yapacağı çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Adıgüzel, “Bölgemiz tarım bölgesi. Fındıkla ilgili taban fiyat uygulaması getireceğiz. En az 15 lira diyoruz. Bu bölgenin kanayan yarısını tedavi edeceğiz. Fındık borsasını Karadeniz’e getireceğiz ayrıca fındığın sanayisini de bölgemize getireceğiz. Fındığın dünyada Türkiye için önemli katma değer bir ürün olduğu bilinciyle fındığın gelirinin Türkiye’de kalmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE İÇ SAVAŞA GİDER

MHP Ordu Milletvekili adayı Cemal Enginyurt, seçim çalışmalarını Kabadüz’de sürdürdü. İlçede bir kereste fabrikasını ziyaret eden Enginyurt, burada konuşmada, “24 Haziran’da bir seçim var. 24 Haziran’da bütün dünya bir oldu adeta Türkiye ile hesaplaşmak için işbirliği yaptı. Her birisi Recep Tayyip Erdoğan’dan intikam almak için Türkiye’deki kendine bağlı olanları kullanarak Recep Tayyip Erdoğan giderse Türkiye kurtulacak gibi bir hava yaratmaya çalışıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ı gönderirlerse Türkiye bir iç savaşa gider” dedi.

TÜRKİYE’NİN AK PARTİ’Yİ DESTEKLEMESİ GEREKİYOR

AK Parti Ordu Milletvekili adayı Şenel Yediyıldız, “Bizim içimiz güzel ama dışarısı yağmurlu. Uluslararası arena ve Orta Doğu gök gürültülü. Amerika sürekli gürlemeye çalışıyor. Avrupa Birliği görüldüğü gibi sürekli ‘sana miting yaptırmam ama 3 tane teröriste miting yaptırırım’ diyor. Ne çirkin, ne terbiyesizce bir tavır. Bu çirkinlik ve terbiyesizlikleri yok etmenin tek yolu, bütün Türkiye’nin el birliği ile AK Parti’yi desteklemesi gerekiyor. Millet ve devlet el birliği yapmamız gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

BİZİM DÖNEMİMİZDE FINDIK 15 LİRA OLACAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, seçim çalışmaları kapsamında Altınordu ilçesindeki seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı. Torun, burada yaptığı konuşmada, “Üreticiler yıllardır sattığı ürünü maliyetinin altında satıyor. Üretici de haklı olarak bizlere fındığı soruyor. Fındığın fiyatının artmasını temenni ediyor. Bu noktada asıl sorumluluk hükümet üyelerine düşüyor. Ama bizim zamanımızda inşallah fındık en az 15 lira olacak. Tüm üreticilerimize bunun sözünü veriyoruz” ifadelerinde bulundu.

YANDAŞIN YİYECEĞİ

İYİ Parti Ordu Milletvekili Yener Yıldırım da seçim çalışmalarını Kabadüz ilçesinde sürdürdü. Yıldırım, yaptığı konuşmalarda; “24 Haziran’da iktidara gelmemizle devlet olarak vatandaşın borçlarını satın alacağız. Şehit ailelerinin, gazilerin, emeklilerin, işsizlerin, asgari ücretle çalışan işçilerimizin borçlarını sıfırlayacağız. Kaynak çok basit. Bakan çocuklarının, bakan eşlerinin bindiği kaynaklardan, yandaşa kiralanan binalardan elde edeceğiz. İkisi 8 milyar dolar yapıyor. Yandaşı yiyeceği parayı biz vatandaşa ödeyeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Adaylar, Harıl, Harıl,
Yorumlar
Haber Yazılımı