Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 09:24 Bu haber 1060 kez okundu
 
Adıgüzel; Asla “Bu Vali it…" ifadesi olmadı
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ekrem İmamoğlu’nun iddia edildiği gibi asla ‘Bu vali tam bir it’ şeklinde bir ifadesi olmadığını belirtti.
GÜNDEM Haberi
Adıgüzel; Asla “Bu Vali it…

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ekrem İmamoğlu’nun iddia edildiği gibi asla ‘Bu vali tam bir it’ şeklinde bir ifadesi olmadığını belirterek; "Bu kadar olaya rağmen polislere ya da oradaki görevlilere olumsuz herhangi bir ifadesi olmadı. Hatta Sayın Ekrem İmamoğlu ayrılırken onlara teşekkür etti.” 

 

Adıgüzel; Ekrem İmamoğlu’nun kendisinin VIP’ten geçme gibi isteği olmadığına işaret ederek, Ordu’nun misafiri olduğu için kendilerini en iyi şekilde ağırlamak adına VIP’ten geçmesini  istediklerini söyledi.

 

Adıgüzel; "Bize gösterilen ilgi karşısında Ordu’da valinin operasyonu başladı. Bu vali AKP’nin komiseri. Bundan sonra ne bizden, ne de temsil ettiğimiz halk kesimlerinden saygı görmeyecek” dedi.

 

Ordu-Giresun Havaalanı’nda yaşanan VIP krizi ile ilgili açıklama yapan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Ben Trabzon’dan Ordu’ya kadar sayın Ekrem İmamoğlu’nun  yanındaydım. Bu olay Trabzon’da başladı. Trabzon Havaalanı’nda VIP’e İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sayın Ekrem İmamoğlu aynı anda geldiler. Soylu, orada bekleyen kalabalığı, insanların tepkisini hazmedemedi. Akabinde zaten yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu’nun VIP’ten gelmemesi yönünde bir not düşmüştü. Bize yolumuz boyunca gösterilen ilgi karşısında Ordu’da valinin operasyonu başladı.” dedi.

VİP'ten kimlerin geçtiğini biliyoruz

Alanda mitingin erken bitirilmesine yönelik Ordu Valiliği’nden uyarı geldiğini aktaran Adıgüzel, “Havaalanına intikal ettiğimizde normal VIP görevlilerinin olmadığını onun yerine 50-60 kadar polisin orada mevzilendiğini gördüm. Süreci herkes biliyor aslında seçilmiş olmasına rağmen Sayın İmamoğlu şu anda belediye başkanı olmadığı için VIP kullanamıyor diyorlar. Bunu aşmak için milletvekillerini görevlendiriyoruz. Normalde milletvekilleri yanında VIP’ten geçerken misafir götürebiliyorlar. Bu zamana kadar da Ordu’da VIP’ten misafir almak konusunda hiçbir sorun yaşanmadı. Hatta hiç alakasız insanlara kadar, mafya babalarına kadar insanların Ordu’da bu VIP’i kullandığına şahidiz. Bunu VIP’i kullanan bir milletvekili olarak söylüyorum; bu konuda uzun bir liste de yapabilirim” diye konuştu.

İmamoğlu VIP’ten geçmek istemedi

Ekrem İmamoğlu’nun kendisinin VIP’ten geçme gibi isteği olmadığının, Ordu’nun misafiri olduğu için kendilerinin en iyi şekilde ağırlamak adına VIP’ten geçmek istediklerini aktaran Adıgüzel, “Yanında annesi, ailesi, kız kardeşi olduğu halde ona özel bir engel kondu. İnsan ailesinin yanında böyle bir hakarete maruz kalmamalı. Bu Süleyman Soylu ve Ordu’daki AKP komiseri vali tarafından organize edildi. Bu çünkü ilk kez olmuyor. Bu vali 24 Haziran seçimlerinin sabahında AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın posterini valilik binasının tepesinden aşağıya ‘Allah seni başımızdan eksik etmesin’ ifadesiyle astırdı. Geçen günlerde de engeliler haftasında yanına gelenlere CHP’yi eleştiriyor sözü İstanbul seçimlerine getiriyor. Bu vali AKP’nin komiseri. Bundan sonra ne bizden, ne de temsil ettiğimiz halk kesimlerinden saygı görmeyecek. Valilik makamını ayrı tutuyorum. Bundan sonra onu özel olarak izleyeceğim.” şeklinde konuştu.

Asla ‘Vali it’ ifadesi kullanılmadı

 

“Ordu’ya gelen biri sadece bizim değil Ordu’nun misafiridir.” diyen Adıgüzel, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sadece Ekrem İmamoğlu için değil Binali Yıldırım gelse de böyledir. Havaalanındaki provokasyon VIP’ten normal geçiş yerine geçtiğimiz de de devam etti.  Ama bu ters tepti. İnsanlar bize daha çok ilgi gösteriyorlar. Böyle küçük kıymıklarla bizden bir şey alacaklarına inanıyorlarsa yanılıyorlar. Bize konulan her engel, kapatılan her kapı yeni yeni gönül kapıları açarak ülkemizin önünü açıyor. Bunun farkında olsunlar. Bu arada ben başından sonuna kadar yanındaydım. Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valiliğinin yaptığı yazılı açıklamada iddia edildiği gibi asla ‘Bu vali tam bir it’ şeklinde bir ifadesi olmadı. Bu kadar olaya rağmen polislere yada oradaki görevlilere olumsuz herhangi bir ifadesi olmadı. Hatta Sayın Ekrem İmamoğlu ayrılırken onlara teşekkür etti.” 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Adıgüzel;, Asla, “Bu, Vali, it…", ifadesi, olmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı