Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 08:39 Bu haber 3352 kez okundu
 
Ak Partinin adaylarını tanıyalım
AK Parti, 24 Haziran Genel Seçimleri İçin Ordu’dan Milletvekili Adaylarını Açıkladı 1. Op.Dr.Şenel Yediyıldız, 2. Av. Ergün TAŞÇI, 3. Metin GÜNDOĞDU, 4.Hamide Aydemir DEMİR, 5.Sait İNAN,6. Yavuz Selim KIRAN Olarak Belirledi.
SİYASET Haberi
Ak Partinin adaylarını tanıyalım

AK Parti, 24 Haziran Genel Seçimleri İçin Ordu’dan Milletvekili Adaylarını Açıkladı 1. Op.Dr.Şenel Yediyıldız, 2. Av. Ergün TAŞÇI, 3. Metin GÜNDOĞDU, 4.Hamide Aydemir DEMİR, 5.Sait İNAN,6. Yavuz Selim KIRAN Olarak Belirledi.

 

Başkan Çelenk, Genel Merkezimizin YSK‘Ya Verdiği Liste İle 6 Arkadaşımız Listeye Girdi .Listeye Giremeyen Arkadaşlarımızın Her Biri İle Daha Çok Çalışacak, Ordu Adına Daha Çok Değerler Üreteceğiz. Bizim Hedefimiz Hep Birlikte 24 Haziran’da 6’da 6 Yapmak Olacaktır Dedi.

 

Op.Dr.Şenel YEDİYILDIZ

 

1953 Ordu Kabataş İlçesinde Dünya’ya Geldi, İlkokulu Aynı Yerde Bitirdikten Sonra Tokat İmam Hatip Okulunda Devam Eden Eğitim Hayatında Daha Sonra Erzurum Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıbbi Eğitimini Tamamladı. İlk Görev Yeri Olarak Zonguldak İli Çaycuma İlçesi Karapınar Sağlık Ocağında Göreve Başladı, Askerlik Görevini Yedek Subay Olarak Ağrı’da Tamamladı. Doktorluk Eğitimini Tamamladığı Atatürk Üniversitesinde Göğüs Cerrahisi İhtisasını Tamamladı. 1990 Yılında İstanbul Vakıf Gureba Hastanesine Uzman Doktor Olarak Atandı, Aynı Hastanede 1996-2000 Yıllarında Başhekim Yardımcılığı 2006-2007 Yıllarında İse Başhekimlik Görevlerini Bulundu. Ayrıca Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Aktif Görev Alan Dr.Şenel Yediyıldız ÖNDER, MÜSİAD Ve Hemşehri Derneklerinde Aktif Görev Aldı.2009 Yılında İstanbul Da Bulunan Ordu İl ,İlçe, Belde,Köy Ve Mahalle Derneklerinin Üst Kuruluşu Olarak Kurulan ORDU DERNEKLER PLATFORM’unda Başkanlık Görevinde Bulundu Ve Halen Sürdürmektedir.İngilizce Bilen Dr.Şenel YEDİYILDIZ Evli Ve İki Çoçuk Babasıdır.

 

Ergün TAŞÇI

 

1 Ağustos 1974’te Ordu Fatsa’da Doğdu. Hukukçu, İlahiyatçı; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini Bitirdi. TODAİE’de Kamu Yönetimi, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Anayasa Hukuku Alanında Yüksek Lisansını Yaptı. Avrupa Toplulukları Araştırma Ve Uygulama Merkezinde Temel Eğitim Ve Uzmanlık Eğitimi Alarak Avrupa Birliği Uzmanı Oldu. Diyanet İşleri Başkanlığında Avukatlık, MEB’de Hukuk Müşavirliği, İlksan Yönetim Kurulu Üyeliği, Kamu İhale Kurumunda Müşavirlik Ve Daire Başkanlığı; Ordu İli Kültür Ve Sanat Vakfı Kurucu Üyeliği, Hukuk Ve Demokrasi Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği, Güreş Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği, FILA Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği Etik Kurulu Üyeliği, Binicilik Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanlığı, Halter Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği Görevlerinde Bulundu. Londra Olimpiyatları Başta Olmak Üzere, Spor Organizasyonlarında Yönetici Olarak Görev Aldı.

  1. Dönemde Milletvekili Olarak Görev Yaptı. Güvenlik Ve İstihbarat Komisyonu Ve Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar Ve Boşanma Olaylarının Araştırılması Komisyonu Üyesidir. İngilizce Ve Arapça Bilen Taşcı, Evli Ve 2 Çocuk Babasıdır.

 

Metin GÜNDOĞDU

 

1 Nisan 1973’te Ordu’da Doğdu. İş Adamı; Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Ve Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümünde Eğitimine Devam Etmektedir. Çeşitli Dernek Ve Sivil Toplum Kuruluşlarında Görev Aldı. Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği Görevinde Bulundu. 2002 Yılında Büyük Birlik Partisi MKYK Üyeliği, 2007 Yılında Genel Başkan Yardımcılığı Ve Genel Sekreterlik Görevlerini Yürüttü. Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanıdır.

 

  1. Dönemde Milletvekili Seçildi. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma Ve Turizm Komisyonu Ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Üyesi; Türkiye Türkmenistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanıdır. Gündoğdu, Evli Ve 3 Çocuk Babasıdır.

 

Hamide Aydemir DEMİR

Ordu Fatsa’da Doğdu. İlk Orta Ve Lise Eğitimini Fatsa’da Tamamladı.1998 Yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden Mezun Oldu. Selçuk Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Siyasi Bilimler Ve Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans Yaptı.29 Mart 2009 Tarihinde Adalet Ve Kalkınma Partisi Fatsa Belediye Meclis Üyesi Seçildi.12 Haziran 2011 Yılında Adaletve Kalkınma Partisi Milletvekili Aday Adayı Oldu.10 Mayıs 2012 Tarihinde Yapılan 4.Olağan Kongre De Adalet Ve Kalkınma Partisi Ordu İl Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi.7 Haziran 2015 Tarihinde Adalet Ve Kalkınma Partisi Milletvekili Aday Adayı Oldu. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ve Bağımsız Enetçilik Yapmaktadır Evli Ve Dört Çocuk Annesi.

 

 

Sait İNAN

1965 Yılında Ulubey’de Doğdu, Lise Eğitiminden Sonra Ankara Üniversitesi İktisat Fakültesini Bitirdi. Ordu Ulubey Mal Müdürülüğünde Çalışma Hayatına Başladı.Maliye Bakanlığının Çeşitli Birimlerinde Yöneticilik Yaptı.Fetö/Pdy Soruşturması Kapsamında Kayyum Atanan Koza Holding ‘E Göreve Çağrıldı, Kayyım Heyetiyle Birlikte Çalışmaya Başladı. Memur-Sen Kruluşunda 2 Dönem Yönetimde Yer Aldı.Halen Koza Holding Genel Müdürü Olarak Çalışmaktadır

 

Yavuz Selim KIRAN

 

01.01.1985 Ünye Doğumlu Olan Yavuz Selim Kıran, Anafarta İlkokulu’nun Ardından Ortaokul Ve Lise Öğrenimini Ünye Anadolu Lisesi’nde Tamamladıktan Sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü Kazanarak Eğitimine Ankara’da Devam Etti. Bölümünü 1 Yıl Erken Şekilde Şeref Derecesiyle Bitiren Kıran, Bu Süre Zarfında Farklı Sertifika Ve Eğitim Programlarına Katıldı.

 

Yavuz Selim Kıran, Lisans Eğitiminin Hemen Ardından Başbakanlık Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine Atanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı Döneminde Konuşmalarını Hazırlayan Ekibin İçerisinde Yer Aldı. Daha Sonra Avrupa Birliği Genel Sekreterliği Genel Sekreterlik Müşavirliği, Avrupa Birliği Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği, TÜBİTAK Başkan Danışmanlığı, TÜSSİDE Yönetim Kurulu Üyeliği Görevlerinde Bulunan Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İle Birlikte Uzun Yıllar Devam Eden Birlikteliğini Dışişleri Bakanı Başdanışmanlığı İle Sürdürdü.

 

Yavuz Selim Kıran 2008 Yılında ABD Dışişleri Bakanlığı Tarafından Düzenlenen Geleceğin Liderleri Eğitim Programına Seçildi. Temmuz 2008-Nisan 2009 Arasında Bosch Vakfı Sponsorluğunda Transfuse Derneği Ve Avrupa Koleji Tarafından Düzenlenen Liderlik Geliştirme Programı’na Seçilen Tek Türk Katılımcı Oldu. Kıran, 2012 Yılında Harvard Üniversitesi Tarafından Düzenlenen “Güneydoğu Avrupa’da Liderlik Programı’nın Da Katılımcıları Arasında Yer Aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Partinin, adaylarını, tanıyalım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı