Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 09:35 Bu haber 716 kez okundu
 
Akçay Çöplüğü'nde Çevre Günü kutlanacak!
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın girişimleriyle, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye’de yaptığı ve yapacağı yatırımlara ilişkin toplantıda Akçay Çöplüğü görüşüldü.
GÜNDEM Haberi
Akçay Çöplüğü'nde Çevre Günü kutlanacak!

Başkan Tavlı, toplantıda Akçay’da bulunan çöp depolama alanının Ordu’nun giriş kapısı olan Ünye’ye yakışmadığını, buranın bir an önce rehabilite edilerek yeşil park alanına dönüştürülmesi gerektiğine işaret etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Selahattin Aydın, "Biz de bu konuda Hüseyin Başkanıma katılıyoruz. Burayı çöp alanı olmaktan kurtarıp, her yıl 5 Haziran’da kutlanan çevre günü etkinliğinin burada kutlama sözünü şimdiden veriyorum.” dedi.

Ünye Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye'de yaptığı ve yapacağı yatırımlara ilişkin toplantı gerçekleştirildi.

Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Selahattin Aydın ve Suat Olgun, OSKİ Genel Müdürü Murat Us, daire başkanları, belediye meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri katıldı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, toplantı öncesi yaptığı konuşmada, Büyükşehir, ilçe ayırımı yapmadan hizmet ettiklerini söyledi.

İlçemize bütün olarak bakıyoruz

Ünye’nin her tarafına ayrım yapmadan hizmet etmenin mücadelesini verdiklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Sayın Genel Sekreter Yardımcılarımız, OSKİ Genel Müdürümüz ve daire başkanlarımız davetimizi kırmayıp sorunların ve çözüm önerilerinin yerinde konuşulması adına ilçemizdeler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Göreve gelmeden önce Büyükşehir ilçe ayrımı yapmadan, sorun olan her noktaya koşacağımızı belirtmiştik. Bugün gelinen noktada bu sözümüzü tutuyoruz. Kesinlikle ayrım yapmadan ‘burası ilçenin, burası Büyükşehrin’ demeden hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Yapılan hizmetler insana yapılmaktadır. Hizmette ayrım yapılması zaten mümkün değil. İlçemize bir bütün olarak bakmaktayız. Büyükşehir belediyemiz tarafından ilçemizde bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalar için başta Belediye Başkanımız, Bakanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hizmetlerin devamı noktasında her zaman destek olacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

Uyum içerisinde çalışmaktayız

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Selahattin Aydın, Ünye Belediyesi’yle imece usulüyle çalıştıklarını belirterek, “Başkanıma teşekkür ediyorum. Kendisinin de dediği gibi uyum içerisinde bir çalışma yapmaktayız. Şehir hepimizin yapılan hizmet insanlarımıza yapılıyor. Hizmetlerde ayrım yapmak zaten olmaz. Bugün de buraya birlikteliğimizin göstergesi olarak tüm ekibimizle geldik. Sorunları ve çözüm önerilerini yerinde konuşmak istedik.” diye konuştu.

Çöp alanında çevre günü sözü

 

Ünye için verilen sözlerin bir bir yerine getirileceğini ifade eden Aydın, “Akçay’da bulunan çöp depolama alanıyla ilgili Hüseyin başkanım,buranın Ordu’nun giriş kapısı olan Ünye’ye yakışmadığını söyledi. Bizde kendisine katılıyoruz. Burayı ortak çalışmayla, içinde bulunduğu yakışıksız durumdan kurtarıp, insanların kullanımına açılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Her yıl 5 Haziran’da kutlanan çevre günü etkinliğinin birini önümüzdeki yıllarda burada kutlayacağımızın sözünü şimdiden veriyorum.” dedi.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Akçay, Çöplüğü'nde, Çevre, Günü, kutlanacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı