Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 15:34 Bu haber 351 kez okundu
 
Akkuş Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Sevimli dostlarımız için ağır kış şartlarının olumsuz etkilerini en aza indirmek adına tedbirler alan Akkuş Belediyesi, şehrin muhtelif noktalarına yiyecek bırakarak sokak hayvanlarına şefkat elini uzatıyor.
YAŞAM Haberi
Akkuş Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

 

Kış şartlarının yaşamı olumsuz etkilememesi için hazırlıklarını tamamlayan Akkuş Belediyesi, dondurucu soğukların kendisini iyiden iyiye htirdiği bu günlerde ilçedeki sokak hayvanları unutmadı.

Akkuş  Belediyesi Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında yemek bulmakta zorlanan kedi ve köpekler için ilçe genelinde yem dağıtımı yapıyor.

“Bizim İçin Her Can Kıymetlidir”

Kış boyunca sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerini belirten Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da kış tedbirlerimizi alırken can dostlarımızı da unutmuyoruz. Yaşamımızın bir parçası olan sokak hayvanları özellikle bu soğuk havalarda yem ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor. Onların bu ihtiyaçlarını karşılamak için ilçemizin muhtelif noktalarında ekiplerimizle yem dağıtımı yapıyoruz. Özellikle köy yolları ve ormanlık alanlara yem bırakarak yabani hayvanlarında yiyecek teminine yardımcı oluyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akkuş, Belediyesi, Sokak, Hayvanlarını, Unutmadı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı