Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 16:24 Bu haber 3672 kez okundu
 
Akkuş'u Sel Vurdu
Akkuş'ta Salı ve Çarşamba günü aralıksız yağan yağmur sele dönüşerek hayatı durma noktasına getirdi. Selin geride bıraktığı yıkım bugün gün yüzüne çıktı.
GÜNDEM Haberi
Akkuş'u Sel Vurdu

Caddeler Göle Döndü

Etkili olan sağanak yağıştan dolayı ev ve işyerlerini su basarken, yollarda ciddi hasarlar meydana geldi. Alınan bilgiye göre metrekareye 20 kg nin üzerinde yağış düştü. Bazı bölgelerde rögar kapaklarının tıkalı olması sebebiyle caddeler ve geçitler göle döndü.

Son zamanların en şiddetli yağışıyla karşı karşıya kalan Akkuş'ta, ana arterde rögar kapaklarının bazılarının tıkalı olması, bazılarının da yetersiz kalması sebebiyle mahalleleri sel götürdü. Yağmur sebebiyle bazı noktalarda da trafik kilitlenme noktasına geldi.

Salı ve Çarşamba günü aralıksız yağan sağanak yağış Akkuş'un birçok mahallesinde etkili olurken, vatandaşların hayatını olumsuz yönde etkiledi. Selin neden olduğu hasar, günün ilk ışıklarıyla ortaya çıktı. Mahallelerde faaliyet gösteren birçok işyeri de sel nedeniyle zarar gördü.

Tarım Alanları da Zarar Gördü

Sel suları tarım arazilerinde de zarara yol açtı. Birçok bölgede heyelanlar meydana gelirken fındık, fasulye ve buğday arazileri de sular altında kaldı. Ayrıca çok sayıda ağaç da rüzgarın ve selin etkisiyle devrildi.

Can ve Mal Kaybı Yok

Son yılların en şiddetli yağışına teslim olan Akkuş'ta, edinilen bilgiye göre can ve mal kayıplarının yaşanmadığı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akkuş'u, Sel, Vurdu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Akkuş'u Sel Vurdu
Akkuş'u Sel Vurdu
Yorumlar
Haber Yazılımı