Haber Detayı
24 Aralık 2020 - Perşembe 23:16 Bu haber 379 kez okundu
 
Altınordu Belediyesi Kış'a Hazır!
Altınordu Belediyesi vatandaşların olumsuz kış şartlarından etkilenmemesi için muhtemel senaryolara karşı hem eğitim hem ekipman olarak her türlü tedbiri aldı.
GÜNDEM Haberi
Altınordu Belediyesi Kış'a Hazır!

Şehrin güvenli günlük yaşamının olağan akışının devam etmesi kış şartlarının şehirde bir eziyet değil mevsimin güzellikleri ile bir arada yaşanması için önlemlerini arttıran Altınordu belediyesi karla mücadele ekibi kış mevsimine kapasitesini güçlendirerek makine parkına dahil ettiği yeni araçlarla ve eğitimleri ile hazır.

 

 

EKİPLER 7/24 ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAK

 

 

Altınordu Belediyesi'nde karla mücadele çalışmaları kapsamında çok sayıda kar kürüme, tuzlama ve solüsyon aracı hazır hale getirildi. Şu an karla mücadelede kullanılacak tüm araçlar ve personeller olası kar yağışına karşı hazır bekletiliyor. Kar yağışıyla birlikte ekipler halkın can ve mal güvenliği için 7/24 esasına göre görev yapacak. Valilik ve Büyükşehir koordinasyon kuruluyla kırsalda eşgüdümlü bir çalışma yürütülecek.

 

 

KAR PÜSKÜRTME ARAÇLARI İLK KEZ SOKAKLARDA OLACAK

 

 

Özellikle araç filosuna ciddi kazanımlar sağlayan belediye bu sezon kar püskürtme araçlarıyla da hizmet verecek. Vatandaşın kardan dolayı bir mağduriyet yaşamaması için iş makinelerinin giremediği yerleri açmak adına 3 adet mini kar küreme ve püskürtme aracı alındı. Yaya yolunda biriken karların temizliği için alınan yeni kar küreme araçları, öncelikli olarak halkın yoğun olarak kullandığı ara sokak, kaldırım, cami ve okul önlerinin temizliğinde kullanılacak. Bu araçlarla daha pratik ve daha seri bir çalışma hedefleniyor.

 

 

Altınordu merkezde kar olmadığı için Kabadüz ilçesine bağlı Yokuşdibi mahallesinde test edilen 'Kar Püskürtme Araçları' esnaf ve vatandaşlardan tam not aldı.

 

 

ÖNCELİK ANA ARTERLER

 

 

Çalışmalarda şehir içi ulaşımını sağlayan ana arterler başta olmak üzere tüm önemli noktalar bıçaklı kar küreme araçları ile temizlenecek. Ayrıca yaşanılacak buzlanmaya karşı da tuzlama ve solisyon çalışması yapılacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altınordu, Belediyesi, Kış'a, Hazır!,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X