Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 23:42 Bu haber 1968 kez okundu
 
Amatör Maçlara Şiddet Ertelemesi
TFF Amatör İşler Kurulu'nun aldığı kararına göre, son dönemde artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar sebebiyle 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde yapılması planlanan amatör futbol müsabakaları oynanmayacak.
SPOR Haberi
Amatör Maçlara Şiddet Ertelemesi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Kurulu'nun aldığı son dakika kararına göre, son dönemde artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar sebebiyle bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde yapılması planlanan amatör futbol müsabakaları oynanmayacak.

 Artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle dikkat çekici bir karar alındı. TFF konu ile ilgili olarak resmi sitesinden şu açıklamayı yaptı:

Son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle; bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu'nun aldığı karar ile oynanmayacaktır.

NE OLMUŞTU?

 

İstanbul Süper Amatör Lig 6. Grup'ta Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında oynanacak maç öncesi çıkan kavgada Küçükköy taraftarı Muhammed Yücel (17) bıçaklanarak, hayatını kaybetmişti. Bu olay amatör maçların iptal edilmesinde önemli bir etken oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amatör, Maçlara, Şiddet, Ertelemesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı