Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 22:01 Bu haber 1904 kez okundu
 
Anne ve bebeğin en güzel mucizesi anne sütü
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, bebek dostu sağlık kurumları çalışmaları kapsamında “Anne Sütü - Bebek Dostu” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
Anne ve bebeğin en güzel mucizesi anne sütü

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bebek dostu sağlık kurumları çalışmaları kapsamında kamu ve özel hastanelerin sağlık hizmetleri müdürleri, eğitim ve kalite birim sorumlularının katılımı ile “Anne Sütü - Bebek Dostu” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda anne sütünün önemi, bebek dostu hastane programının kaliteli şekilde yürütülmesi için 2019 yılı içinde yapılması planlanan uygulamalar Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ÇEKÜS Biriminde görevli Ebe Arzu Sürmeli tarafından anlatıldı.

Ayrıca yıllık doğum sayısı 500'ün altında olan kamu hastanelerinin “Bebek Dostu” sertifikaları verildi. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Fatih Aydın, toplantıda yaptığı konuşmada, anne ve bebeğin sağlığının korunması, anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi için anne sütünün önemli olduğunu, annelerin normal doğuma teşvik edilerek anne sütü verilmesinde etkili olacağını belirtti.

 

 “Altın Bebek Dostu İl” olarak tüm kamu ve özel hastanelerimizde bu konuda gerekli hassasiyetin gösterileceğine inandığını ifade eden Aydın, “Tüm sağlık çalışanlarına başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, her konuda da kendilerine destek olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anne, ve, bebeğin, en, güzel, mucizesi, anne, sütü,
Yorumlar
Haber Yazılımı