Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 10:35 Bu haber 309 kez okundu
 
Argan: Görev verilirse devam ederiz
AK Parti İlçe kongreleri başlıyor. Kırgınlık ve küskünlüklerin olmadığı bir kongre süreci dileyen AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, bu nedenle Genel Merkez tarafından tek listeli seçimlerin tercih edildiğini söyledi.
SİYASET Haberi
Argan: Görev verilirse devam ederiz

Seçimde aday olup olmayacağı konusunu değerlendiren Başkan Argan; “Ünye’de gerek genel gerekse yerel yönetimle uyum içinde olmamız Genel Merkez tarafından takdir ediliyor. Bize tekrar görev tevdi edilirse devam ederiz” dedi.

Genel Merkezin farklı bir karar vermesi durumunda boyunlarının kıldan ince olduğunu belirten Argan; “Biz partiliyiz, dava adamıyız. Böyle şeylere çok takılmayız. Bu doğrultuda genel merkezin takdiri neyse bizde ona uyacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ak Parti Ünye ilçe teşkilatının kongre takviminin belirlendiğini ifade ederek, 6. Olağan kongrenin 11 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşeceğini söyledi.

Yeni bir durum olmazsa kongremizi 11 Ekim’de yapacağız

Pandemiden dolayı kongrenin 2 defa ertelenmek durumunda kalındığını ve gelinen süreçte Bilim Kurulu tarafından bir takdir veya tavsiye olmaması durumunda 11 Ekim 2020 tarihinde 6. Olağan kongrelerini gerçekleştireceklerini söyleyen Argan, “Siyasi partiler kanunu gereğince partilerin belirli aralıklarla kongrelerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Bu anlamda da Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde kongre takvimlerinin başlaması ile ilgili stardı verdiler. İçinde bulunduğumuz şartlardan, dünyayı etkileyen pandemiden dolayı kongre takvimimiz 2 kez ertelendi. Şuan 3. kez kongre takvimimiz belirlenmiş oldu. AK Parti Ünye ilçe teşkilatı olarak Bilim kurulu tarafından bir takdir ve tavsiye olmaz ise 11 Ekim 2020 tarihinde  kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Kongrede tek liste çıkacak

Önceki kongrelerde olduğu gibi bu kongrenin de tek liste olarak gerçekleşeceğini ifade eden Argan, “Kongremiz Genel Merkez yoklaması ile daha önceki kongrelerde de olduğu üzere çoklu listeden ziyade tek liste ile seçime girilmesi ön görülüyor. Çünkü teşkilatımız açısından birlik ve beraberliğin bozulmaması adına bunun daha verimli olduğuna ilişkin Genel Merkezimiz böyle bir tavsiye kararı almıştı. Bu aynı şekilde devam edecek ve uygulanacak” ifadelerinde bulundu.

Kırgınlık ve küskünlüklerin olmadığı bir kongre süreci diliyorum

Kongrelerin siyasi partiler için demokrasi şöleni olduğunu vurgulayan Argan şunları kaydetti, “Bu 6. Olağan kongremiz olacak ve bu zamana kadar teşkilatlarımızda görev almış olan arkadaşlarımızın yeniden ivme kazandırılması ve harekete geçirilmesi noktasında bir harekete tekrardan başlayacağız. Ülkemizde başlamış olan bu kongre sürecinin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kongreler bir demokrasi şölenidir, siyasi partiler için bir bayramdır. Kırgınlık ve küskünlüklerin olmadığı bir kongre süreci diliyorum.

Görev verilirse devam ederiz

Bu noktada aday olacak veya olmayacak arkadaşlarımız olacaktır. Ama Ünye’de gerek genel gerekse yerel yönetim ile ilgili bir uyum içinde olduğumuzun herkes tarafından bilindiğini biliyoruz. Bu manada Genel Merkez tarafından çalışmalar takdir ediliyor. Bize tekrar görev tevdi edilirse devam ederiz. Ama Genel Merkezimiz farklı bir karar verirse boynumuz kıldan incedir. Biz partiliyiz, dava adamıyız. Böyle şeylere çok da takılmayız. Önemli olan Ünye’de Adalet ve Kalkınma Partisi adına güzel hizmetlere imza atabilecek, bu süreci iyi götürebilecek, bu teşkilatı iyi yönetip bu uyumu iyi sağlayabilecek arkadaşlarla yola çıkabilmektir. Bu doğrultuda genel merkezin takdiri neyse bizde ona uyacağız.”

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Argan:, Görev, verilirse, devam, ederiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı