Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 00:13 Bu haber 249 kez okundu
 
Argan Güven Tazeledi
Hüseyin Tavlı’nın Belediye Başkan adayı olması üzerine AK Parti Genel Merkezi tarafından Ünye İlçe Başkanlığı’na atanan Kenan Selim Argan, partisinin 6. İlçe Kongresinde seçilmiş başkan oldu.
SİYASET Haberi
Argan Güven Tazeledi

AK Parti’nin Ünye İlçe kongresinde, partinin 401 ilçe delegesinden 108’i oy kullandı. Oy kullanan delege sayısının azlığı, pandemiye bağlandı.

 

 

Kongrede yapılan konuşmalarda Ünye ile ilgili olarak hiçbir konuya yer verilmemesi ve sadece genel meseleler kapsamında konuşmalar yapılması dikkat çekti.

 

 

AK Parti Arsin İlçe Başkanlığı'nın 6'ncı Olağan Kongresi Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığına  AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Divan Başkan Yardımcılığına AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Muhittin Konca, Katip Üyeliklere ise AK Parti Ordu İl Yönetim Kurulu Üyesi Ünye İlçe Koordinatörü Güler Altuntaş, AK Parti Ünye Kadın Kolları Başkanı Özlem Aldemir Yiğit ve AK Parti Ünye Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Gülay  seçildi.   

 

 

Protokol konuşmalarının ardından gelir gider hesap cetveli ve faaliyet raporunun okunarak kabul edildiği kongrede mevcut Başkan Kenan Selim Argan’ın aday olarak tek listeyle seçime girdi.

 

 

401 delegeden 108 delegenin oy kullandığı kongrede, Hüseyin Tavlı’nın Belediye Başkan adayı yapılmasının ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından 24 Ocak 2019 tarihinde İlçe Başkanlığına atanan Kenan Selim Argan, böylelikle seçilmiş İlçe Başkanı oldu. Oy kullanan delege sayısı dikkatlerden kaçmadı. Sayının azlığı pandemiye bağlandı.

 

 

Kongre Divan Başkanı AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş konuşmasında, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, hayırlı olmasını diledi.

 

 

2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyeceğiz

 

 

 

Kongrede konuşan ve sözlerine Azerbaycan’a başarı dilekleriyle başlayan AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Bu asil görevi tekrar şahsıma layık gören Dünya Liderimizi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza, il başkanlığımıza, milletvekillerimize ve teşkilatımızın tüm mensuplarına gönülden teşekkür ediyorum. Görüldüğü üzere inandığımız yolda durmadan, hiç tereddüt etmeden yürü, sloganıyla başlayan kongremiz hayırlı olsun. Hiç tereddüdünüz olmasın ki çıktığımız bu kutlu davada 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize büyük bir azimle ve kararlılıkla hız kesmeden milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

 

AK Parti’nin kaybedeni olmaz

 

 

AK Parti’de kongrenin kazananı olduğu, kaybedeni olmadığını vurgulayan Argan, “Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerine doğru ilerlemesi için gece gündüz çalışacak, durmadan, yorulmadan yola devam anlayışıyla devam edeceğiz. Çünkü AK Parti’nin davası Türkiye’nin davası ve milletinin de duasıdır. Hep inançla ve şuurla hareket ettik, hareket etmeye devam edeceğiz”diye konuştu.

 

 

Tomakin: Hizmetleri saysak sabaha kadar bitmez

 

 

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin yaptığı konuşmada, ilçe kongrelerinde finale yaklaştıklarını belirterek; “Hizmetleri anlatsak sabahlara kadar sürer, biz zaten hizmetin partisiyiz. Biz Ordu’da,Allah razı olsunun peşindeyiz. Ayrıca hiçbir hesabımız ve kitabımız yok.”dedi.

 

 

Tavlı: Değişim ve gelişimle birlikte dikkatleri üzerimize çektik

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yolda yürümeye devam ettiklerini ve edeceklerinin altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı konuşmasında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bizim anlayışımızın özünde şeffaflık, değişimcilik, halka hizmet, gönüllere dokunma ve tevazu sahibi olmak önceliğimizdir. Bir sevdanın hikâyesi olan AK Parti iktidarı ile birlikte eğitimden sağlığa, ulaşımdan savunma sanayine ülkemizde ciddi başarılar elde edildi ve dünyada gıpta ile bakılan ülkelerle yarışır hale geldik. Dünya mazlumların güçlü bir şekilde umudu olan ve geleceğin lider ülkesi olarak gösterilen Türkiye’miz dışarıdan ve içeriden kuşatılmak, boyun büktürülmek istenmektedir. Hainlerin emellerine ulaşmaması için ülkemizin ve dünya mazlumlarının umudu olan liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında birleşmeli, bizlere boyun büktürmek isteyenlere karşı birlik ve beraberliğimizi haykırarak göstermeliyiz.” ifadelerinde bulundu.

 

 

Gündoğdu: Azerbaycan’ın yanındayız

 

 

Türkiye’nin Azerbaycan ve tüm mazlum ülkelerin yanında olduğunu söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, “ İki Devlet Bir Millet olduğumuz Can Azerbaycan’da 30 yıldır Azerbaycan’ın işgal altında olan ve katliamlarla anılan, Ermeniler tarafından katliamların yapıldığı Dağlık Karabağ bölgesinde bir mücadele var. Orada mücadele eden Azerbaycan Türkü askerlerimize buradan güçlü bir alkışla sizlerden destek istiyorum. Biz iki devlet bir milletiz. Bunun öncülüğünü yapan Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.Burada bu kongrede 2023’e güçlü bir adım atıyoruz. O adımın en önemli basamağı olan 6. Olağan kongremiz Ünye’mize hayırlı olsun. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun. “dedi.

 

 

Ergün Taşçı: Bu bir parti yürüyüşü değil seferberliktir

 

 

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı yaptığı konuşmasında şunları kaydetti, “Bu herhangi bir siyasi parti kongresi değil. Bu seferberliğin yürüyüşüdür. Kritik bir tarihteyiz. Bakın bu yürüyüşümüz, Azerbaycan’daki hadiselere, yani kurtuluş mücadelesinde atalarımızın, ceddimizin bu topraklar için verdiği mücadele yıllar sonra cumhuriyetimizin bu zor dönemlerinden sonra, yeniden şahlanış ile  aslımıza, geçmişimize ve medeniyetimize sahip çıkma projesi kapsamında bir parti yürüyüşü değil bir seferberliktir.”

 

 

Tek liste ile seçime gidildi

 

 

Tek liste ile girilen seçimlerde AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Hasan Fahri Alparslan, Recep Ali Ateş, Sevgi Tahmazoğlu Pelit, Mustafa Karaca, Dursun Ali Akın, Ali Topaloğlu, Sümeyye Hendekci, Ümit Baş, Şükrü Çiloğlu, Mustafa Coşkan, Güner Eyüpoğlu Yıldıran, Mehmet Gülay, Muharrem Üstün, Selma Hasdemir, İbrahim Ecioğlu, Abdulkadir Şafak, Filiz Hatipoğlu, Sinan Sezgül, Harun Sağlam, Uğur Çil, Barbaros Yağcı, Aydın Akbaş, Yalçın Külünk, Nazlı Tavlı, İsmail Arslan, Dilek Pursah, Necati Güler, Selen Mutlu.”

 

 

 

Kongreye Ak Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Ünye Belediye Başkanı ve çevre ilçe Belediye Başkanları, AK Parti çevre ilçe başkanları, MHP Ünye ilçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, Saadet Partisi Ünye ilçe Başkanı Özgür Şahin, sivil toplum kurulu başkan ve yöneticileri, partililer ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Argan, Güven, Tazeledi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı