Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 22:12 Bu haber 853 kez okundu
 
Atama Yasa Dışı Değil
Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan, CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından gündeme taşınan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın imam olan kardeşi Metin Erbaş’ın yasalara aykırı bir şekilde üniversitede görevlendirildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Atama Yasa Dışı Değil

AKDOĞAN AÇIKLAMA YAPTI

 

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel tarafından gündeme getirilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kardeşi Metin Erbaş’ın “İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu, görevli olduğu camiden kadrosu ve liyakati olmamasına rağmen Ordu Üniversite’de araştırmacı kadrosuna atandığı” yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaparak iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Akdoğan, atamanın yapıldığın ancak bunun yasadışı bir durum olmadığını söyledi.           

 

 

YASAL OLMAYAN İŞLEM YOK 

 

Yapılan işlemin kanun ve mevzuatlara uygun olduğunu ifade eden Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akdoğan, “Metin Erbaş tamamen yasal çerçevede memur konumunda atanmıştır. Araştırmacı demek amirin verdiği işleri yapma konumunda olan kişi demektir. Bu da yasaldır mevzuata uygundur. Allah’a hamdolsun hiçbir endişemiz yok. Konuyu merak edenlere resmi başvuru yapıldığında bilgi de verebiliriz. Bunu dağdaki çobana da Cumhurbaşkanlığımıza da verebiliriz.” diye konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Atama, Yasa, Dışı, Değil, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı