Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 15:02 Bu haber 105 kez okundu
 
Aybastı’da İçme Suyu Sorununa Neşter Atılıyor
İçme suyu sorunlarına çözüm üretmeye devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Aybastı ilçe merkezinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak isale hattı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Aybastı’da İçme Suyu Sorununa Neşter Atılıyor

OSKİ Genel Müdürü Murat Us ve Genel Müdür Yardımcısı Doğangün Çiflik çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi aldı.

 

 

 

“İLÇEYE 13 BİN 200 METRELİK İÇME SUYU İSALE HATTI KAZANDIRIYORUZ”

 

 

 

OSKİ Genel Müdürü Murat Us içme suyu sorununu gidermek için Baydarlı yaylasından arıtma tesisine saniyede 60 litre su iletecek alternatif yeni bir içme suyu isale hattı inşa edildiğini söyledi.

 

 

 

Genel Müdür Us, çalışmalar hakkında şu ifadelere yer verdi:

 

 

 

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçemizde yaptığımız yatırım çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Özellikle yaz mevsiminde gurbetçi vatandaşlarımızın da gelmesiyle Aybastı ilçemizin nüfusu artmakta ve yağışların az olduğu dönemlerde mevcut içme suyu kaynakları yetersiz kalmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla Baydarlı yaylasından arıtma tesisine saniyede 60 litre su iletecek alternatif yeni bir içme suyu isale hattı inşa ediyoruz. Toplamda 13 bin 200 metre yapacağımız içme suyu isale hattımızın 9 bin 900 metrelik bölümünü tamamladık. Çalışmalarımız tamamlandığında Aybastı halkımızın yıllardır özlemle beklediği önemli bir yatırımı ilçemize kazandırmış olacağız.”

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aybastı’da, İçme, Suyu, Sorununa, Neşter, Atılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı