Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 11:57 Bu haber 866 kez okundu
 
Ayrılmak İstediğimi Bildirdim
4 farklı yerden 200 bin lira maaş aldığı şeklinde basında haberler çıkan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’den flaş açıklama. Güler, “Yazı yazdım ayrılmak istediğimi bildirdim” dedi.
SİYASET Haberi
Ayrılmak İstediğimi Bildirdim

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde önemli hizmetlere imza atan Başkan Güler, daha sonra Turkcell ve Çin bankası ICBC'de yönetim kurulu üyeliğine atanmıştı. Her iki kurumda da başarılı çalışmalar yürüten Güler, bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilmişti.

 

Yerel seçimlerde büyük bir oy oranıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mehmet Hilmi Güler aynı anda 3 farklı görevi yürütüyor. Turkcell ve Çin bankası ICBC yöneticilerini Ordu’ya getiren Başkan Güler bu iki kurumdan Ordu’nun nasıl faydalanabilir konusunda çalışmalarda bulunmuştu.

 

Başkan Güler artık mesaisinin tamamını Ordu’ya ayırıyor. Sözcü Gazetesi’nde, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Turkcell, ICBC Bankası ve emeklilik olmak üzere 4 ayrı yerden 200 bin TL maaş aldığı konusunda yer alan haberde Başkan Güler, “Aldığım para o kadar değil. Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum. Ülkemize faydamız olduğu için oralarda görev aldık. Her iki kuruma da yazı yazdım ayrılmak istediğimi bildirdim, cevap bekliyorum” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: Ayrılmak, İstediğimi, Bildirdim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı