Haber Detayı
30 Ocak 2021 - Cumartesi 15:16 Bu haber 853 kez okundu
 
Bacası Tütmeyen Evlere Büyükşehirden Destek
Sosyal yardımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatlarını kolaylaştıran Ordu Büyükşehir Belediyesi, istekleri kayıtsız bırakmayarak her talebe yetişmeye çalışıyor.
YAŞAM Haberi
Bacası Tütmeyen Evlere Büyükşehirden Destek

Ayni ve nakdi yardımlarını 19 ilçeye ulaştıran Büyükşehir Belediyesi kış aylarında da sobası olmayan, bacası tütmeyen vatandaşların yardımına koştu. Dar gelirli ailelerin evlerinde sıcak bir kış geçirmelerini isteyen Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sabo ve yakacak ihtiyacını karşıladı.

 

 

“AMACIMIZ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAK”

 

 

İnce eleyip sık dokunarak gerçek ihtiyaç sahiplerinin belirlendiğine dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, “19 ilçemizde sosyal incelemesi yapılan ailelerimize soba, yakacak, şofben gibi yardımlarımızı ulaştırıyoruz” dedi.

 

 

Daire Başkanı Bilkay şöyle konuştu:

 

 

“Soğuk kış günlerinde evinde ısınamayan, çocuklarıyla üşüyen mağdur ailelerimiz var. Bizde kış günlerinde bacası tütmeyen ev kalmaması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 19 ilçemizde sosyal incelemesi yapılan ailelerimize soba, yakacak, şofben gibi yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Amacımız yardımlarımızın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması ve üşüyen kimsenin kalmamasıdır. Bu süreçte de ince eleyip sık dokuyarak gerçek ihtiyaç sahiplerini belirliyoruz.”

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bacası, Tütmeyen, Evlere, Büyükşehirden, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X