Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 14:13 Bu haber 221 kez okundu
 
Başkan Tavlı OSB İçin 2021’i Gösterdi
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ünye OSB için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek “2021 yılından sonra fabrikaların yükseldiğini göreceğiz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Tavlı OSB İçin 2021’i Gösterdi

Ünye Belediyesi tarihi Burunucu Yarımadası’nda bulunan Tilla Kafe’yi hizmete açtı. Ünye Belediyesi, sosyal tesislerine bir yenisini eklerken eski adıy Tilla Kafe olan aile çay bahçesi misafirlerini ağırlayacak. Açılışı yapılan tesiste basın mensuplarıyla bir araya gelen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ünye’de yapımı devam eden projeleri değerlendirdi.

 

 


“Sahilde Gezenler Tilla’da Dinlenecek”

 

 


Tarihi Burunucu Yarımadasında başlatılan restorasyon çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Tavlı, “Ünye’de turizm yatırımları anlamında önemli yere sahip olan Tarihi Burunucu Yarımadası’nı dah aktif bir hale getirmek anlamında yaptığımız çalışmaları sonucunda Karadeniz’in incisi olan ilçemiz Ünye’de sahil gezintisi yapan vatandaşlarımız burada dinlenme imkanı bulacak. İlçemize, hemşerilerimize ve ziyaretçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 


“Pandemi Sınavını Ülkemiz Başarılı Atlattı”

 

 


Dünya’nın etkilendiği Koranavirüs Salgını nedeniyle Ünye’de yapılan çalışmalara değinen Başkan Tavlı, “ülkemiz pandemi sınavını en iyi şekilde veren 3 ülkeden biri olduğunu söyleyebiliriz. Biz de bu süreçte hemşerilerimize hizmet verdik. İlk olarak hastanemizden gelen maske, siperlik ve önlük talebine cevap vermek suretiyle destek verdik. Ünye’de 400 bin maske temin ederek Ünye’de dağıtımı yaptık. Böylelikle maskenin fahiş fiyata satılmasını da önlemiş olduk. Pandemi sürecinde aynı zamanda sağlık boyutunun yanı sıra sosyal boyutuna da destek olduk. Vatandaşlarımıza kumanya desteği bakımından kaymakamlığımız başkanlığında 9 bin gıda paketi dağıtımı yaptık. Bunun yanı sıra Ramazan ayında sıcak yemek dağıtımını gerçekleştirdik. Yaşlılarımıza sokağa çıkmalarına izin verilen gün ve saatte kahve, çocuklarımıza da aynı şekilde çikolata ikramında bulunarak moral vermeye çalıştık. Belediye olarak aynı zamanda kiracılarımız olan esnaf kardeşlerimizin kiralarının bir kısmını erteledik, bir kısmının ise alınmaması yönünde meclis olarak karar aldık” diyerek bu süreçte sahada olan belediye personeline de teşekkür etti.

 

 

 

Asarkaya’ya Restoran ve Seyir Terası

 

 


Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Asarkaya Kent Ormanı yolu ile Büyükşehir Belediyesiyle istişare halinde olduklarını ifade ederek, “yolun genişletilmesi gerekiyordu. Pandemi sürecinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız yolun genişletilmesi talimatını verdi. Bittiğinde mesire yerimizin daha fazla cazibe merkezi olacağını söyleyebilirim. Bununla birlikte oraya bir seyir terası projemiz var. Yeni Kent Ormanı içerisinde piknik yapan vatandaşlarımızın yanı sıra bir restoran kazandırma çalışmamız var” dedi.,

 

 

Binicilik Tesisleri ve Ünye Kalesi’nde yapılan çalışmalara da değinen Başkan Tavlı yapılan çalışmaların Ünye’ye hayırlı olmasını diledi.

 

 

 

“2021 Yılında Fabrikaların Yükseldiğini Göreceğiz”

 

 

 

Başkan Tavlı Ünye OSB ile ilgili ise “yaklaşık 40 yıllık sorunumuz olan Ünye OSB’nin konuşulduğu ilk zamanlar Ordu ilinde OSB’nin ne olduğu bilinmiyordu. Ancak gelinen süreçte Altınordu ve Fatsa ilçelerimizde OSB’le kuruldu ancak kısır çekişmeler sonucunda Ünyemizde henüz kurulamadı. Bu konuda ciddi çalışmalar yaptık. Alt yapı ihalesini gerçekleştirdiğimiz OSB’de pandemi sürecinin de gevşetilmesiyle birlikte ihaleyi alan firma Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı OSB Genel Müdürlüğü’ne projeyi bir iki ay içerisinde sunmasını bekliyoruz. Böylelikle OSB’nin 2020 yılı sonuna doğru alt yapı yapım ihalesine çıkılmasına hazır olduğunu belirtebilirim. Bütçenin bir kısmının hazır olması nedeniyle 2021 yılından itibaren fabrikaların yükseleceğini göreceğiz” diye konuştu. Başkan Tavlı bu sürece katkı sunan herkese teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tavlı, OSB, İçin, 2021’i, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı