Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 10:31 Bu haber 2284 kez okundu
 
Başkan Tekintaş, Engelli Vatandaşlarımıza Duyarlı Olmalıyız
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, 3 Aralık’ın bilinçlenme ve farkındalık oluşturma günü olduğuna vurgu yapan Başkan Tekintaş, şu ifadelere yer verdi:
YAŞAM Haberi
Başkan Tekintaş, Engelli Vatandaşlarımıza Duyarlı Olmalıyız

Engellilerin topluma kazandırılması, sorunlarına dikkat çekilmesi ve bu sorunların ortadan kaldırılması için toplum bilincini artırmak hedefiyle 3 Aralık günü, tüm dünyada “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmektedir.

 

Hepimiz insanız ve toplumun birer parçasıyız. Özel günlerde günün anlam ve önemine değinilirken aynı zamanda ne ölçüde gelişim sağlandığının muhasebesini yapmak bizleri daha verimli çalışmalar üretme konusunda teşvik edecektir. 3 Aralık bilinçlenme, toplumda engellilere yönelik farkındalık oluşturma günüdür.

Her insanın bir engelli adayı olduğu bilinciyle, tüm vatandaşlarımızı engellilerimizin sorunlarına daha duyarlı olmaya davet ediyor, hayata engelleri ile tutunmaya çalışan bütün kardeşlerimin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum.

Tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tekintaş,, Engelli, Vatandaşlarımıza, Duyarlı, Olmalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı