Haber Detayı
08 Nisan 2018 - Pazar 22:19 Bu haber 3545 kez okundu
 
Başkan Yılmaz'dan şehit ve gaziler vefa
Şehit aileleri ve gazilerin talebi üzerine Başkan Yılmaz talimat verdi
GÜNDEM Haberi
Başkan Yılmaz'dan şehit ve gaziler vefa

Ordu’da şehit ve gazi aileleri derneklerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, şehit aileleri ve gazilerin isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehit aileleri ve gaziler için şube müdürlüğü kurulması talimatını verdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneklerini ziyaret etti. Şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenen ve taleplerini dinleyen Başkan Yılmaz, bir şehit yakınının Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehit yakınları ve gazilerle ilgili şube müdürlüğü kurulmasını istemesi üzerine, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek’i telefonla arayarak, konunun Perşembe günü Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine getirilmesi için çalışmaların başlatılmasıyla ilgili talimat verdi.

Ordu’da Osmanlı’dan günümüze kadar vatanı için şehit olan Orduluların anısını yaşatmak ve isimlerinin hatırlanmasını sağlamak amacıyla Şehitlik Anıtı yapım çalışmalarını başlattıklarını belirten Başkan Yılmaz, “ Şehit aileleri ve gazilerimiz bizlerin başının tacı. Bizler tarihiyle övünen ve kahramanlarıyla gurur duyan nesiller olarak, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkacak ve ülkemizi hak ettiği yarınlara mutlaka taşıyacağız. Şimdi onlar için ne yapsak azdır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir müdürlük kurulmasıyla ilgili istekleri oldu. Genel Sekreterimizi arayarak, çalışmaların başlatılmasıyla ilgili gerekli çalışmaların yapılmasını istedim. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için daha kurumsal bir çalışma yapılması için konuyu Perşembe günü gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi Meclis gündemine taşıyarak, uygulamaya geçeceğiz. Açılacak şube müdürlüğüyle, şehitlerimizin kutsal emanetleri olan aileleri, gazilerin sorunları ve taleplerini daha kısa sürede çözeceğiz.” diye konuştu. Şehit aileleri ve gazi yakınları ise taleplerinin hemen yerine getirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Yılmaz'dan, şehit, ve, gaziler, vefa,
Yorumlar
Haber Yazılımı