Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 22:20 Bu haber 189 kez okundu
 
Başkanlar Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen “Akıllı Şehirler ve Belediyeler” Kongresi’ne Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan birlikte katıldı.
SİYASET Haberi
Başkanlar Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde!

15-16 Ocak 2020 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilen kongrenin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Kimi belediyelerimizin şimdiden akıllı şehirlerle ilgili hem kurumsal kapasiteyi geliştirme hem de fiili uygulamalar yönünde adımlar attıklarını biliyoruz. Tüm bu hazırlıklarla Türkiye, akıllı şehirler konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Belediyelerin akıllı şehir kavramı çerçevesinde altyapı, güvenlik, enerji, yönetim, eğitim ve öğretim, sağlık, bina ve ulaşım gibi alanlarda önlerinde çok geniş bir potansiyeli bulunuyor. Bu alanlardaki uygulamaların ortak amacı daha az maliyetle daha verimli ve etkili hizmet sunabilmektir.” ifadelerini kullandı.

Akıllı şehir hizmetleriyle insanların hayat kalitelerinin ne kadar yükseltilir ve kolaylaştırılabilirse vatandaşların da bu işi sahiplenme düzeyinin de o derece yüksek tutulabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, marka şehirler hedeflerine giden yolun akıllı şehir çözümlerinden geçtiğini belirtti. Teknoloji yatırımlarının ciddi bir kaynak gerektirdiğini belirten Erdoğan, “Önemli olan bu iş için altına girilecek finansal yükle elde edilecek neticenin doğru tespit edilebilmesidir. Şayet bu denge iyi kurulabilirse belediye bütçesi yanında yatırımcıların desteğiyle de alınabilir. Esasen akıllı şehir uygulamaları hepsi belediyeyle de ilgili değildir.”dedi.

Kaynak: (Ünye TV) - Ünye TV Editör:
Etiketler: Başkanlar, Akıllı, Şehirler, ve, Belediyeler, Kongresi’nde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı