Haber Detayı
20 Ağustos 2018 - Pazartesi 16:56 Bu haber 3578 kez okundu
 
Bayram Bayram Olsun Diye 8220 Alileye 2,5 Milyon Lira
İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kayıtlı olup, düzenli yardım alan ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelere, Vali Seddar Yavuz’un talimatlarıyla Kurban Bayramı öncesi çeşitli yardımlarda bulunuldu.
YAŞAM Haberi
Bayram Bayram Olsun Diye 8220 Alileye 2,5 Milyon Lira

Vali Seddar Yavuz, İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yardım alan ailelerin, büyükleri ve çocukları ile birlikte, rahat ve huzurlu bir bayram geçirmelerini sağlamak ve bayramın manevi atmosferine uygun bir davranışta bulunmak amacıyla böyle bir çalışma başlattığını söyledi.

 

Toplumun dezavantajlı kesimini oluşturan ekonomik yoksunluk içindeki ailelerin de bayram sevincini yaşama hakkı olduğunu ifade eden Vali Seddar Yavuz, bayram geleneğinde paylaşımcı olmanın önemli olduğunu, Kurban Bayramı öncesi ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelere yardımda bulunmak suretiyle onların bayrama mutlu girmelerini sağladıklarını kaydetti.

 

Bayram öncesi il genelinde, ekonomik yoksunluk içinde bulunan ailelere yapılan yardımlar hakkında da bilgi veren Vali Yavuz, “19 ilçemizde, ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan 8.149 ailemize, toplam 2.412.296 TL nakdi yardımda bulunarak, bayramı bayram gibi yaşamalarını sağladık. Ayrıca, 6 ilçemizde, sel afetinden etkilenen ekonomik yoksun içerisindeki 69 ailemize, toplamda 106.200 TL nakdi yardımda bulunarak, yaralarını sardık. Toplumun dezavantajlı kesimini oluşturan aileler, vatandaşlarımız, bizim her zaman önceliğimiz olmuştur. Bundan böyle de olmaya devam edecektir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayram, Bayram, Olsun, Diye, 8220, Alileye, 2,5, Milyon, Lira,
Yorumlar
Haber Yazılımı