Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 14:27 Bu haber 399 kez okundu
 
Bedel Ödemek Şereftir
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Gelişme üzerine Twitter üzerinden açıklama yapan Enginyurt, şu ifadeleri kullandı: “Fındıkta oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir.”
SİYASET Haberi
Bedel Ödemek Şereftir

‘TARIM BAKANI İHANET ETMİŞTİR’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesi gündeme oturdu. Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin 665 bin ton olarak duyurduğu 2020 fındık rekoltesi açıklamasına çıktığı televizyon programında sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli'nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını ileri sürerek, "Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir." ifadelerini kullanmıştı.

 

KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un basına yansıyan açıklamaları nedeniyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini yazılı açıklama ile duyurdu. Pek çok basın-yayın kuruluşu haberi son dakika olarak verdi. İhraç talebi kararının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sosyal medyayı kapatma kararı nedeniyle paylaşımlarını duran Enginyurt ilk değerlendirmesini sosyal paylayım platformu Twitter üzerinden yaptı.        

FINDIĞI SAVUNMAK VATANI SAVUNMAKTIR

Ordu’da olan Enginyurt’un haber üzerine Ankara’ya yola çıktığı öğrenildi. Enginyurt, önümüzdeki günlerde savunmasını MHP disiplin kuruluna teslim edecek. Enginyurt gelişmeden sonra attığı tek twetinde ise şu ifadelere yer verdi: ”Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP vazgeçilmez sevdamdır.”

ERDOĞAN VE BAHÇELİ’NİN YANINDA DURACAĞIM

Bu twetinden daha sonra bir twet daha atan Enginyurt şu ifadelere yer verdi: 

Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta, bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın hem liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında duracağım. Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır. Ben 41 yıldır MHP mensubuyum. Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam...

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bedel, Ödemek, Şereftir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı