Haber Detayı
02 Haziran 2018 - Cumartesi 01:08 Bu haber 2666 kez okundu
 
Belediye alacaklarını yapılandırıyor
7143 sayılı kanun çerçevesinde Ünye Belediyesi’ne borcu bulunan vatandaşlar için taksitlendirme işlemleri başladı.
GÜNDEM Haberi
Belediye alacaklarını yapılandırıyor

Mayıs ayında Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması hakkında ki kanun çerçevesinde vatandaşlar, kamuya olan borçlarını taksitlendirebilecek.

-Son tarih, 31 Temmuz 2018-

Belediyeye borcu bulunan vatandaşların mağdur duruma düşmemesi için taksitlendirme başvurularını 31 Temmuz 2018 tarihi mesai bitimine kadar şahsen veya posta yoluyla yapmaları gerekiyor.

Bu kapsamda vatandaşların 31 Mart 2018 tarihine kadar olan Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Eğlence Vergisi, Ecri misil, İlan ve Reklam vergisi borçlarını yapılandırarak, peşin ödemekle birlikte 6, 9, 12 ve 18 ay şeklinde taksitlendirebilecekler.

Kanundan yararlanmak için başvuruda bulunulması halinde borcun vade tarihinden tahsil edildiği tarihe kadar geçen süre için hesaplanan gecikme zammı tutarı yerine, Yİ-ÜFE tutarı tahsil edilecek. Ünye Belediyesi veznelerinden nakit ödemenin yanında Kredi kartı ile de tahsilat yapılmaktadır.

Taksitlendirme yapıldıktan itibaren ise 2 taksitini üst üste ödemeyen vatandaşların taksitlendirme anlaşmaları bozulacak ve alacaklar için idari süreç başlayacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, alacaklarını, yapılandırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı