Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 15:22 Bu haber 845 kez okundu
 
Ben Buraya Geçici Gelmedim
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ben buraya geçici gelmedim. Sonuna kadar buradayım. Ömrüm el verirse ikinci dönemde de başınıza ekşiye bilirim” dedi.
SİYASET Haberi
Ben Buraya Geçici Gelmedim

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Ulubey ilçesine bağlı Koşaca Mahallesi’nde bulunan Kargir Okul, Lojman ve Tuvaletin, Koşaca Mahallesi Yarımlaşma, Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından beş yıllığına bedelsiz olarak eğitim, kültür ve sosyal etkinliklerde kullanılmak üzere ortak hizmet projesi gerçekleştirildiğini açıkladı. Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen projeyle ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Hilmi Güler, ilçelerdeki yetkililere atıl durumda bulunan kamu binalarının ve şahıs konaklarının turizme kazandırılması çağrısında bulundu.

EKONOMİYE CANLILIK GELİR

Atıl binaların restore edilip turizme açılmasıyla ekonominin canlanacağını kaydeden Güler, “Bütün ilçelerde, bütün mahallelerde benzer proje olanları lütfen not edin, listesini yapın. Teklif gelmesini bekleyemeyin. Herkes kendi ilçesini ve mahallesini biliyor. Bunların bir listesini çıkarın, biz bu atıl binaların bir kısmını üretime, bir kısmını eğitime açalım. Bazılarını ise sosyal faaliyetlerde kullanalım. İlimizde sosyal tesisler yok. Kışın buradaki atıl binaları değerlendirelim. Bunun dışında bir de evler var. Tarihi ve kültürel değerleri olan konak dediğimiz evler var. Bunları sahiplenelim. Bunlardan üç tanesini ben restore edip turizme açmak istiyorum. Eğer biz bunları pansiyon turizmine açabilirsek, ekonomiye canlılık gelir. Gelen teklifler tam sistematik değil. Yani içim rahat değil. Bunların içerisinde mutlaka bizim gözden kaçırdığımız, çok sayıda değeri olan ve boş duran bina olabilir. Bunların hepsini değerlendirerek, bunları ekonomimize dahil etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

İKİNCİ DÖNEM DE BAŞINIZA EKŞİYE BİLİRİM

Büyükşehir Belediye Başkanlığına geçici gelmediğini ifade eden Güler, ikinci dönem adaylığının sinyalini vererek, şöyle konuştu: “Biz turizmi en önemli kalkınma modeli olarak düşünüyoruz. Tarımı da bunun altına koyuyoruz. Tarımla turizm beraber hareket ediyor. Gıda turizmi var, gurmelik var. Gaziantep, Mardin, Şanlıurfa, Antakya gibi sırf bu illere sırf yemek yemeğe gidiliyor. Biz şimdi yemek akademisi açmak istiyoruz. Bütün otellerin tuvaletinden, temizliğine kadar eksikliklerini tespit ediyoruz. Bunlarla ilgili eğitimler vereceğiz. Yani bunlar topyekun kalkınma hareketi. Nasıl ki bahçelerimiz, tarlalarımız boş duruyor, evlerimiz de boş duruyor. Bunlarla ilgili bir planlama yapalım. Biz sizden yük istiyoruz. Bunları ekonomimize, kültürümüze katalım. Estetik olarak da ortaya zenginlik çıksın. Zaten var bunlar ama çok dağınık. Biz varlıklarımızın kıymetini çok iyi etüt etmemiz lazım. Ben Ordu’yu bir numaralı şehir yapmaya iddialıyım. Ben buraya geçici gelmedim. Sonuna kadar buradayım. Ömrüm el verirse ikinci dönemde de başınıza ekşiye bilirim. Tabi seçilirsek. Bu çalışmaları yapmak için biz sizden güç istiyoruz. Hangi ilçe, hangi belde olursa olsun bu çalışmaları yapalım. Bizim amacımız sadece belediyecilik değil. İnsanlarımızın da bu güzelliğe layık olabilecek şekilde çalışmasını yapmak. Dolayısıyla bu kararlılıkla yürüyeceğiz.”

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Ben, Buraya, Geçici, Gelmedim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı