Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 09:46 Bu haber 759 kez okundu
 
Berberler de zam yaptı
Ordu’da hem erkek berberlerinin hem de kadın kuaförlerin ücretlerine yüzde 25’i geçmemek kaydıyla çeşitli oranlarda zam yapıld
GÜNDEM Haberi
Berberler de zam yaptı

Konu hakkında bilgi veren Ordu Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yılmaz Bayram, “Durum ortada bir taraftan kira, elektrik gibi ücretlerimiz artıyor diğer yandan kullandığımız malzemelerin. Bu nedenle zam yapmak durumunda kaldık. Aslında zam oranı  üyelerimizin istediği gibi de olmalı. Bir nevi gönül alma kabilinden bir fiyat değişimi oldu. Biz zaten son olarak 2017’nin mayıs ayında zam almıştık. O günden bu tarafa aynı tarifeyi kullanıyorduk.” dedi.

Maske gibi yapılan bazı uygulamaların  fiyatlarının değiştirilmediğini belirten Bayram, “ Erkek saç tıraşı 22 lira oldu. Bu daha önce 17,5 liraydı. Yine 10 lira olan sakal tıraşı 12 liraya çıktı. Bunun dışında saç-sakal tıraşı 30 lira oldu. Saç yıkama ise 10 lira oldu. Çocuk ve öğrenci tıraşı ise 17 lira oldu.  Damat tıraşı ise 160 lira olarak belirlendi. Kadın kuaförleri de yaptıkları işlemlere yüzde 25 oranını geçmemek kaydıyla çeşitli oranlarda artış uyguladı.” diye konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Berberler, de, zam, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı