Haber Detayı
27 Mayıs 2018 - Pazar 23:17 Bu haber 3100 kez okundu
 
Beyannameden fındık çıktı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FİSKOBİRLİK’i yeniden ayağa kaldıracaklarını belirterek, Karadeniz'de fındık borsasını kuracaklarını ve fiyatını Türkiye’nin belirleyeceğini açıkladı.
SİYASET Haberi
Beyannameden fındık çıktı

Kılıçdaroğlu da Samsun-Sarp demedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin 5 temel sorunu üzerine hazırlanan bildirgedeki, ekonomi, demokrasi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika alanlarındaki vaatlerini anlattı. Kılıçdaroğlu, 230 sayfadan oluşan ‘Millet İçin Geliyoruz’ başlıklı seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin 5 temel sorunu üzerine kurgulanan bildirgedeki, ekonomi, demokrasi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika alanlarındaki vaatlerini anlattı. Karadeniz Bölgesi’nin merakla beklediği Samsun-Sarp Demiryolu Projesiyle ilgili vaatte bulunmayan Kılıçdaroğlu, bölge için sadece fındık vaadinde bulundu.

Türkiye'nin 5 temel sorununu çözeceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin en sorunlu alanlarından biri ekonomidir. TL'nin nasıl eridiğini hep birlikte gözlemiyoruz. Türkiye'yi dünyada nasıl lider yapacağız eriyen TL ile mi? Yoksa güçlü bir TL ile mi yapacağız? Çiftçi, emekli, işçi hayatından memnun değil. Fabrikalar yapan değil hapishaneler yapan bir Türkiye hükümeti ile karşı karşıyayız. 81 milyona sesleniyorum bu düzenden memnun olan bir sınıf var. Onun adı rantiye sınıfı. Rantiyeciler memnun. Bu düzeni değiştirmenin sorumluluğu hepimize düşüyor. Bana düşüyor, Muharrem İnce'ye düşüyor. İşçiye, esnafa düşüyor" ifadelerini kullandı. 

Fındık fiyatını Türkiye belirleyecek

Kılıçdaroğlu fındık ile ilgili; “Fiskobirlik, TARİŞ, Çükobirlik, Et ve Süt Kurumu gibi kurumları yeniden ayağa kaldıracağız. Çiftçiyi güçlendireceğiz. Fındıkta dünya lideriyiz. Ama fiyatını biz belirlemiyoruz. Karadeniz'de fındık borsasını kuracağız. Fiyatını Türkiye belirleyecek” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beyannameden, fındık, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı