Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 10:28 Bu haber 452 kez okundu
 
Bin 592 güvenlik gücü yılbaşı akşamı görev yaptı
Ordu Valisi Seddar Yavuz, vatandaşların yılbaşı gecesini geçirmesi için emniyet ve jandarma birimleri tarafından tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını ve toplam bin 592 güvenlik personelinin görev yaptığını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Bin 592 güvenlik gücü yılbaşı akşamı görev yaptı

Vali Seddar Yavuz, 2019 yılının son saatlerinde, vatandaşın huzur ve güveni için mesai mefhumu gözetmeden çalışan polis ve jandarma ekiplerini, itfaiye teşkilatı mensuplarını, hastanelerde görev yapan sağlık personeli ile hastaları ziyaret ederek, kamu görevlilerinin yeni yılını kutladı. Vali Yavuz, yılbaşını halkın  huzur ve güvenliğini sağlayarak geçiren kahraman güvenlik güçlerinin kontrol noktasında yeni yıllarını kutlayarak, denetimlere katıldı ve sürücülere alkollü araç kullanmamaları ve dikkatli olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Vali Yavuz, güvenlik güçlerine ziyaretlerinde tatlı ikramında bulundu.

Nöbet başındaki askere sürpriz

Ziyarette, Vali Yavuz vatani görevini  yapan  ve güvenlik  kontrol noktasında nöbet başında bulunan asker Jandarma Er Ali Han Tarhan’a duygulandıran bir sürpriz yaptı. Muş’ta erkek hemşire olarak görev yapan ve askerliğini Ordu'da icra eden Jandarma Er Ali Han Tarhan’ın Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yaşayan ailesini arayan  Vali Yavuz, askerin ailesiyle görüşmesini sağladı. Görüntülü olarak babası Satılmış Tarhan ile  konuşan Jandarma Er Tarhan duygulu anlar yaşadı. 

Askerlere hatırlarını soran ve onlarla yakından ilgilenen Vali Yavuz, “Fedakârllıkları her türlü takdirin üzerinde olan ve canla başla mücadele veren Jandarma Teşkilatı olarak sizlere teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.
 

112 komuta kontrol merkezini de ziyaret etti

3 ayrı güvenlik kontrol noktasının ardından Turnasuyu Mahallesinde bulunan 112 Komuta Kontrol Merkezine giden Yavuz, burada görev yapan doktor ve sağlık personellerinin yeni yılını kutladı. 112 Komuta Kontrol Merkezinde özellikle asılsız ihbarlara dikkat çeken Vali Yavuz, bin 415 ihbardan sadece 196'sının gerçek olduğunu belirterek, vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi ve 112  Acil Çağrı merkezinin teknik donanımının tamamlanmasıyla birlikte yakında hizmete gireceğini, tek çağrı merkezinin burada oluşturulacağını sözlerine ekledi.

Vali Seddar Yavuz, 112 Komuta Kontrol Merkezinde görevli sağlık personeliyle birlikte yeni yıl pastasını kesti.

Yeni yılın sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum


Ziyaret sonrası değerlendirmede bulunan Vali Seddar Yavuz, “Öncelikle Ordulu kardeşlerimizin, Aziz Türk Milleti'nin yeni yılını kutluyorum. Yeni yılın hepimize sağlık, huzur, barış ve güvenlik getirmesini temenni ediyorum. Yakın coğrafyamızda, gönül coğrafyamızda akan kan ve gözyaşının son bulması ve aziz milletimize yönelik kuşatma girişimlerinin bertaraf edildiği, tamamıyla yok edildiği bir yıl olması en büyük dileğimiz ve temennimiz. Çünkü, aziz Türk milleti kendisine vurulmak istenen prangaları bugüne kadar hep kırmıştır, yok etmiştir. Bundan sonra da birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde aynı başarıyı tekrar gösterecektir” diye konuştu.

Vatandaşların huzur içinde yılbaşı geçirmesi sağlandı

Ordu'da  yılbaşı kutlamaları vesilesiyle, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yılbaşı gecesini geçirmesi için emniyet ve jandarma birimleri tarafından tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını ve toplam bin 592 güvenlik  personelinin görevlendirildiğini belirten Vali Yavuz, “Yapılan uygulamalarla vatandaşlarımızın huzur içinde yılbaşını geçirmeleri sağlandı” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Bin, 592, güvenlik, gücü, yılbaşı, akşamı, görev, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı