Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 22:26 Bu haber 126 kez okundu
 
Büyükşehir Beton Yol Yatırımlarına Devam Ediyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi ulaşımda uyguladığı yeni modellerle kentin kaderini değiştiriyor. Ordu'da ilk kez Altınordu ilçesinde, asfalttan daha uzun ömürlü, silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamasını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Mesudiye Topçam Mahallesi üzerinden turizmin kalbi Çambaşı Yaylası’na ulaşım sağlayacak güzergâhı da aynı yöntemle ulaşıma açıyor.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir  Beton Yol Yatırımlarına Devam Ediyor

Ordu’da ulaşıma yapılan yatırımlar artarak devam ediyor. Türkiye’de kırsal yol ağı en uzun il olan kentte, mahalle ve grup yolları ile turizm merkezlerine ulaşım sağlayan güzergahlar, asfalt ve beton yollarla buluşuyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Mesudiye’nin Topçam Mahallesi ile Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası’nı birbirine bağlayacak toplam uzunluğu 25 kilometre olan yolda incelemelerde bulundu.

 

 

SİLİNDİRLE SIKIŞTIRILMIŞ BETON YOL

 

 

Yolu farklı bir teknik kullanarak hizmete açacaklarını belirten Başkan Güler, “Burası Mesudiye Topçam, Çambaşı yolu. Burada çok özel bir beton tekniğini kullanıyoruz. 19.5 kilometrelik bir güzergahı sıkıştırılmış beton yol uygulamasıyla gece gündüz çalışarak tamamlamak istiyoruz. Burası muhteşem bir güzelliğe sahip. Tüm vatandaşlarımız bu güzellikleri görsün istiyoruz. Şu anda OSKİ dahil 282 noktada çalışmamız var. Kasım ayı içerisinde yoldaki çalışmaları tamamlamayı düşünüyorlar” dedi. 

 

 

ALTERNATİF GÜZERGAH İMKANI SUNUYOR

 

 

Güzergahın yayla turizmi için alternatif bir yol olacağına dikkat çeken Başkan Güler, “ Bu yol Karadeniz Akdeniz Yolu üzerinden Çambaşı Yaylası’na ulaşım sağlıyor. Dolayısıyla, yaylaya kolay ulaşım sağlaması ve dik rampaları ortadan kaldırması nedeniyle önemli bir güzergâh. 6.5 metre genişliğindeki yol standardı yüksek bir yapıda yapıldı. Ormanların içerisinden adeta rüya gibi bir yolculukla yaylaya ulaşıyorsunuz. Bu nedenlerden dolayı yayla turizmini olumlu etkileyecek bir güzergah” diye konuştu.​

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, , Beton, Yol, Yatırımlarına, Devam, Ediyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı