Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 14:44 Bu haber 546 kez okundu
 
Büyükşehir'den hükümlülere destek
Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı arasında “Meslek Edindirme Kursları” protokolü imzalandı.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir'den hükümlülere destek

Ordu Büyükşehir Belediyesinde gerçekleşen protokol kapsamında çeşitli sebeplerle cezaevinden salıverilmiş açık işsiz durumunda olan eski hükümlüleri ve denetimli serbestlik tedbiri altına alınan yükümlüleri yeniden topluma kazandırarak, kaybedilen zamanı bir meslek sahibi kimliği ile telafi edebilmeleri amaçlanıyor.

 “Uygar ve insani bir projeyi hayata geçiriyoruz”

Protokol imza töreninde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Uygar ve insani bir projeyi Ordu Cumhuriyet Başsavcılığımız ile birlikte hayata geçiriyoruz. Bu projenin en güzel tarafı denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülerimizin çok rahat bir şekilde hayata intibakını ve aynı zamanda da meslek edinmelerini sağlamak. İnanıyorum ki bu kursları alan arkadaşlarımız çıktıklarında hiç sıkıntı çekmeden iş bulabilecekler. Projede emeği olan herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.

 “İnsan kaynaklı bir uygulama”

Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş ise, söz konusu protokol ile denetimli serbestlik veya kısa süreli hapis cezası almış ya da cezası ertelenmiş kişilerin cezaevine girip toplumdan soyutlamaları yerine dışarıda denetimli serbestlik kanunu kapsamında cezalarını tamamlamalarının sağlanacağını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, hükümlülere, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı