Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 21:57 Bu haber 823 kez okundu
 
Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı Ünye'ye kurulacak
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler; Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı'nın Ünye'ye konuşlandırılacağını açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı Ünye'ye kurulacak

Güler; "Diğer birimleri de ilgili ilçelere ağırlıklarına ve fonksiyonlarına göre yaymayı düşünüyoruz. Böylece Ordu hem verimli hem de yaygın bir şekilde yönetilsin istiyoruz." dedi.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ilçelerin ekonomik, sosyal ve nüfus potansiyelini değerlendirmek ve vatandaşa daha hızlı ve etkin hizmet verebilmek amacıyla iki önemli karar aldı.

Buna göre İtfaiye Daire Başkanlığı Ünye’ye, OSKİ Genel Müdürlüğü Fatsa’ya, konuşlandırılacak.

Yakınlık avantajı sağlamak istiyoruz

Başkan Güler, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleriyle iftarda bir araya geldi. Programda iki önemli kararı kamuoyu ile paylaşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun coğrafi ve nüfus yönünden üç önemli havzaya sahip olduğunu, özellikle sahil kesiminde bulunan Ünye ve Fatsa’nın ekonomik, sosyal, nüfus ve yüksek kesimlerdeki ilçelere olan yakınlık avantajlarından yararlanacaklarını belirtti.

Ünye ve Fatsa’nın son dönemde ekonomik ve sosyal yönden güçlendiği gibi nüfus potansiyeli ve yüksek kesimlerdeki ilçelere yakınlık açısından oldukça avantajlı ve stratejik konumda bulunan ilçeler olduğunu vurgulayan Başkan Güler, şöyle konuştu:

Yaygın ve verimli yönetim

 

“Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresini Fatsa’ya, İtfaiye Daire Başkanlığını da Ünye’ye taşıyoruz. Bu şekilde Ordu’yu daha verimli bir şekilde yönetelim istiyoruz. Sadece Altınordu’da değil birimleri aynı zamanda diğer ilçelere de yayarak geniş bir faaliyeti birlikte yapalım istiyoruz. Diğer birimleri de ilgili ilçelerde zaman zaman ağırlıklarına ve fonksiyonlarına göre yaymak istiyoruz. Böylece Ordu hem verimli hem de yaygın bir şekilde yönetilsin istiyoruz. Zaten büyükşehir demek ilçeleri yönetmek değildir. Aynı zamanda da diğer ilçelere ağırlıkları taksim ederek bunu yapmak istiyoruz”

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Büyükşehir, İtfaiye, Daire, Başkanlığı, Ünye'ye, kurulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı