Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 22:52 Bu haber 2490 kez okundu
 
Büyükşehir, sokak hayvanlarına sahip çıktı…
Ordu Büyükşehir Belediyesi, kış şartlarının kendisini htirdiği şu günlerde sokak hayvanlarını unutmadı.
YAŞAM Haberi
Büyükşehir, sokak hayvanlarına sahip çıktı…

Kış şartlarının olumsuz etkilerini en aza indirmek için sokak hayvanlarına şefkat elini uzatan ekipler, onların aç kalmasını önlemek için Ulubey, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz ilçelerinde beslenme noktalarına ve doğaya yiyecek bırakıyor.

-“Kışın olumsuz etkilerinden korunuyorlar”-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, hayvanların da yaşama hakkı olduğuna dikkat çekerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımız için önceki yıllarda olduğu gibi yemleme faaliyeti yürütüyoruz. Ekiplerimiz Ulubey, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz ve Çambaşı Yaylası’nda sokak hayvanları için yiyecek bıraktı. Doğal ortamda hayatını sürdüremeyecek yaşlı, güçsüz ve bakıma muhtaç hayvanların Altınordu ilçemizdeki geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde bakımını yapılarak kışın olumsuz etkilerinden korunmasını sağlıyor. Terk edilmiş at gibi tek tırnaklı hayvanların da olumsuz kış şartlarından korunması için gerekli çalışmaları yapıyoruz.” dedi.

-“Bu hayatı onlarla paylaştığımızı unutmayalım”-

Büyükşehir olarak sahipsiz hayvanların hayatını kolaylaştırıcı çözümler ortaya koyduklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Büyükşehir olarak, bu hayatı onlarla paylaştığımızı unutmadan, sahipsiz hayvanlarımızın hayatını kolaylaştırıcı çözümler ortaya koyuyoruz. Dolayısıyla doğadaki muhtaç canların yaşaması için vicdan sahibi olan herkesin de yapacağı şeyler olduğunu unutmayalım. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorumlulukla üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Olumsuz hava koşulları devam ettiği sürece onlara şefkat eli uzatmaya devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızdan da sokak hayvanlarının ulaşabileceği alanlara bir kap yemek bırakmasını rica ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir,, sokak, hayvanlarına, sahip, çıktı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı