Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 09:39 Bu haber 187 kez okundu
 
Büyükşehir Zabıta’dan Etiket Denetimi
Denetimler 19 İlçede Aralıksız Devam Ediyor
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir Zabıta’dan Etiket Denetimi

 

 

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri şehir genelinde fiyat artışlarına yönelik etiket denetimlerini sürdürüyor. Marketlerde, gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışı denetimi yapan zabıta ekipleri güncel fiyatları kayıt altına alıyor.

 

 

 

 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler 19 ilçede fahiş fiyat artışlarına yönelik denetimlerini gerçekleştiriyor. Marketlerde, gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışı denetimi yapan zabıta ekipleri koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemler neticesinde maske, mesafe ve hijyen denetimlerini de sürdürüyor.

 

 

 

 

 

DENETİMLER 19 İLÇEDE YAPILIYOR

 

 

 

Denetimlerin aksatılmadan devam ettiğini belirten Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar,  yapılan denetimlerde fahiş fiyat uygulaması yapan iş yerleri ile ilgili yasal işlem başlatıldığını söyledi.

 

 

 

 

 

Daire Başkanı Çağlar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

 

 

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi olarak 6502 sayılı tüketicinin korunması kanunu kapsamında şehir genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız ve fahiş fiyat artışlarına karşı denetimlerimizi periyodik olarak devam ediyoruz. Yapılan denetimlerle vatandaşların mağduriyetinin de önüne geçen zabıta ekiplerimiz marketlerde rafları dolaşarak ürün etiketlerini, gramaj eksikliklerini, fiyat artışlarını ve reyon fiyatı ile kasa fiyatı farkına yönelik kontrollerini yaparak güncel fiyatları kayıt altına alıyor, fiyat artışı tespit edilen işletmelerde ise yasal işlem sürecini başlatıyor”

 

 

 

 

 

FAHİŞ FİYAT UYGULAMASI YAPANLARI ŞİKÂYET EDİN!

 

 

 

Denetimlerin sürekli devam edeceğini belirten Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, “Vatandaşlarımız bu tür şikâyetleri olduğu takdirde ALO 175 Ticaret İl Müdürlüğü şikâyet hattına başvurabilirler. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için denetimlerimize düzenli olarak devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Zabıta’dan, Etiket, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X