Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:47 Bu haber 2464 kez okundu
 
Büyükşehirden Ramazan Öncesi Sıkı Denetim
Fırınlarda Hijyen Ve Gramaj Kontrolü Yapılıyor
GÜNDEM Haberi
Büyükşehirden Ramazan Öncesi Sıkı Denetim

Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşan ramazan ayı öncesinde fırınlarda ruhsat, hijyen, genel temizlik ve gramaj denetimi gerçekleştirdi.

 

On bir ayın sultanı ramazan ayı öncesi Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve standartlara uygun gıda tüketimini sağlamak amacıyla il genelinde faaliyet gösteren fırınlara yönelik denetimlerini artırdı.

 

RAMAZAN AYI ÖNCESİ KONTROLLER SIKLAŞTIRILDI

 

Fırınların temizliği ve ekmeklerin gramajını kontrol eden zabıta yetkilileri, genel olarak denetimlerde sorunlarla karşılaşmadıklarını belirterek, “Vatandaşların gıda ürünlerini daha sağlıklı bir şekilde tüketmeleri için yıl boyunca sürdürdüğümüz denetimlerimizi ramazan ayı öncesinde sıklaştırdık, ramazan boyunca da sürdüreceğiz. Yaptığımız denetimlerde genel olarak bir sorunla karşılaşmamış olup, fırınların temizliğini ve ekmeklerin gramajını kontrol ediyoruz” dedi.

 

KURALLARA UYMAYANLARA YASAL YAPTIRIM UYGULANACAK

 

Esnaflara halk sağlığına karşı gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür eden yetkililer, “Amacımız vatandaşlarımızın temiz ve tam gramajlı ürünlerle buluşturulması ve dolayısıyla esnaflarımız, bu hususlara gereken önemi vermeye devam etmeliler. Gerekli şartları yerine getirmeyen işletmeler ise yasal yaptırımlarla karşılaşacaklarını bilmeli” diye konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehirden, Ramazan, Öncesi, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı