Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 11:40 Bu haber 181 kez okundu
 
Çamlık bizim değerimiz
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Çamlık konusunda düzenlenen istişare toplantısında yaptığı konuşmada, “Çamlık ilçemizin değeri, bu değerimizi hep birlikte koruyacağız” dedi.
GÜNDEM Haberi
Çamlık bizim değerimiz

Ünye’nin önemli simgelerinden olan Çamlık düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. Sabri Kadı Konağı’nda düzenlenen toplantıda, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları ve kanaat önderleri Çamlık konusunda fikir alışverişi yaparak, geleceğe nasıl taşınması gerektiğiyle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, açılış konuşmasında, toplantıyla kendilerine bir yol haritası çıkarıp, Çamlık’ı koruyup bozulmadan geleceğe taşımak istediklerini söyledi.

“Ünye’nin niyetini ortaya koymak için yola çıktık”

Ünye’nin önemli bir değeri olan Çamlık’ı korumak için çabaladıklarını ifade eden Başkan Tavlı, “Çamlık konusunda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler ve bizler aynı istikamete bakmaktayız. Çamlık konusundaki desteklerinden dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Çamlık ilçemizin değeri, bu değerimizi hep birlikte koruyacağız. Çamlık konusunda Ünye’nin niyetini ortaya koymak için yola çıktık. Ünye’nin niyetiyle de ilçemizin değeri olan, çok önemsediğimiz Çamlık’la ilgili birlikte ne yapılabilir, Çamlık ismiyle beraber geleceğe nasıl hizmet edebilir noktasında fikirlerimizi beyan etmek üzere bir araya geldik. Bu toplantıdan Çamlık için hayırlı bir neticenin çıkacağına yürekten inanıyorum. Burada kendimize bir yol haritası çıkarıp, Çamlık’ın gelecek nesillere kazandırılması noktasında bir eylem planının ortaya çıkması konusunda katkılarımız olur düşüncesindeyim” dedi.  

“Her birimizin anısı var”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Danışmanı Asım Suyabatmaz, Başkan Güler’in Çamlık konusunu yakından takip ettiğini belirterek, “Çamlık’ta daha önceki uygulamalardan kaynaklı istemediğimiz bir görüntü var. Çamlık, her birimizin ayrı ayrı anısının olduğu bir yer. Çamlık’ın Ünye’nin önemli bir değeri olduğunu düşünüyoruz. Her zaman ortak aklı savunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler’in destekleriyle bu organizasyonu sağlamış bulunuyoruz. Kendisi çamlık konusunu yakından takip etmekte. Bu toplantıda Çamlık üzerine beyin fırtınası oluşturarak ne yapılabilir, ileriye nasıl taşınabilir konuları üzerinde duracağız.” diye konuştu.

“Ortak akılla düşünerek iş üreteceğiz”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Tayfun Özdemir, Çamlık konusunda ne yapılması gerektiğiyle ilgili Ünye’de yaşayanların karar vermesinde fayda olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Çamlık konusunda ortak akılla düşünerek iş üreteceğiz. Burada hepimizin düşüncesi aynı yönde gitmekte. Ne istiyoruz ‘Kent yaşasın, hafızasıyla yaşasın’. Çamlık’ta bu kentin hafızası. O halde bütün işlerimizi doğru istikamette, beraber yapacağız. Bir kaç tane projeyle tespitlerimiz halkın tercihine sunup çalışmaları seçilenle yürütelim, çünkü bu çok doğru bir şey. Eğer biz yaşayacaksak bu kentte, biz kullanacaksak bu alanı elbette ki bizim seçmemiz gerekecek. Burada ne yapılacağını bir ya da birkaç kişi değil, Ünye’de yaşayanların belirlemesinde fayda var.”      

Toplantı, katılımcılar tarafından Çamlık’ta ne yapılması gerektiği konusunda fikirlerin beyan edilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çamlık, bizim, değerimiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı