Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 10:34 Bu haber 2852 kez okundu
 
Çamyar 4 Yılını Anlattı
Ünye Belediyesi 4 yıllık hizmet süresi boyunca gerçekleştirilen projelerle ilgi İstişare ve Bilgilendirme toplantısı düzenledi.
SİYASET Haberi
Çamyar 4 Yılını Anlattı

“Hayal her şeyin başıydı” diyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “biz parayı, zamanı ve bilgiyi iyi yönetiriz” dedi.

Dört yılda yapılan çalışmaları değerlendiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar: “Şehirler baktığımız zaman öyle yerlerdir ki sadece orada yaşam değil, rüyalara bile istikamet verirler. Ünye böyle bir şehir, güneşin denizden doğup, denizden battığı iki güneşli bir şehirde yaşıyoruz. Bu şehrin kıymetini gerçekten bilmek lazım, bu şehirde yaşıyorsak, bu şehre borcumuz lazım diyerek yola çıktık. Siyaset yalnız yapılmayan bir sanat, yalnız başına yürünemeyen bir sanat, onun için yanı başınızda ne kadar birileri durursa, ne kadar sizi kitleler desteklerse doğru yaptığınız projelerinin üzerine daha ciddi bir şekilde gidip, daha iyilerini ortaya çıkartmakla ilgili gayret sarf ediyorsunuz. 30 Mart 2014 tarihinde göreve geldiğimizde inanın Başkan yardımcılarımızla beraber belediyeden ayrılış saatimiz çoğu zaman gecenin saat 1’ini, 2’sini buluyordu. Acaba bu dar bütçeyle ne yapacağız, bu kadar personel sayısının maaşını nasıl ödeyeceğiz diye kara, kara düşünmek yerine ekibimizle beraber kolları sıvayıp, hızlı bir çalışma temposuyla yol ve yöntemimizi belirleyerek işe koyulduk.

“Sırtımızda Derin ve Ağır Bir Yük Taşıdığımızın Bilinci İçerisindeyiz”

Hayal her şeyin başıydı, bu şehir için hayaller kurduk, ortaya bu minvalde çıktık, onun için o ekiple beraber çıktığımız yolculukta 705 olan personel sayımız 380’ler civarında. Aynı iş görülüyor, daha fazlası görülüyor, 158 olan araç sayımızı 47-48’lere düşürdük. Sadece parçadan elde ettiğimiz rakam 4.5 milyon, yıllık tasarrufumuz. Yakıttan elde ettiğimiz rakam bunun cabası, biz parayı iyi yönetiriz, zamanı iyi yönetiriz, bilgiyi iyi yönetiriz demiştik, işte bunları ortaya çıkarmamızın neticesinde bu akşam 60’ın üzerinde eseri 20 dakikalık gibi kısa bir süre içerisinde izleme fırsatı buldunuz. Siz bize güvendiniz, bizde güveninizi boşa çıkarmamak anlamında ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Bu akşamda 4. yılımızı değerlendiriyoruz, bilgilendirme yaparken aynı zamanda hemşerilerimizle fikir ve düşüncelerini de alıyoruz. Güzel bir şehre borcumuzu bu vesileyle ödemiş oluyoruz. Sırtımızda derin ve ağır bir yük taşıdığımızın bilinci içerisindeyiz. Yolumuzun uzun olduğunun da bilinci içerisindeyiz” dedi.

Ünye Belediyesinin 4’üncüsünü düzenlendiği ‘Belediye İstişare ve Bilgilendirme’ toplantısında Başkan Çamyar başta olmak üzere, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Ak Parti İlçe Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Başkan Yardımcıları, STK’lar, Daire amirleri ve Belediye personelleri yer aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çamyar, 4, Yılını, Anlattı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X