Haber Detayı
07 Kasım 2021 - Pazar 16:28 Bu haber 159 kez okundu
 
Çatalpınar’a ‘Sıcak’ Çözüm
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çatalpınar ilçesinde, Bolaman Irmağı kenarında bulunan Emniyet ve Sahil Caddeleri’ni sıcak asfalt ile buluşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, tamamlanan çalışmayla birlikte, ilçe merkezindeki trafik yükünün en aza ineceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Çatalpınar’a ‘Sıcak’ Çözüm

 

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da, Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalle ve grup yollarında başlatılan asfalt seferberliği sürüyor.  Vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergahları, standardı yüksek bir yapıya kavuşturmak için hızlı ve planlı bir çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, altyapısı tamamlanan bölgeleri ise asfaltla buluşturuyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Çatalpınar ilçesinde alternatif bir güzergah imkanı sağlayacak olan Bolaman Irmağı kenarında asfalt çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

 

TRAFİK YÜKÜ EN AZA İNECEK

 

Trafik yükünü en aza indirecek çalışmayla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Bolaman Deresi kenarında bulunan Emniyet ve Sahil Caddesi yolları daha önce stabilize bir haldeydi. Toplam uzunluğu 2 kilometre olan güzergahta altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarını tamamladık. Bu güzergâh ulaşım açısından tercih edilmediği için trafik yükü şehir merkezindeki cadde ve sokaklar üzerindeydi. Yeni güzergahla birlikte ilçe merkezindeki ulaşımı da rahatlatmış olacağız. Çatalpınar ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

TÜRE’DEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

 

Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, “İlçemizde yapılan ulaşım yatırımlarıyla birlikte, mahalle ve grup yolları ile ana yollarımız, kalite standardı yüksek, konforlu bir hale geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e İlçemize verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çatalpınar’a, ‘Sıcak’, Çözüm,
Yorumlar
Haber Yazılımı