Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 10:15 Bu haber 2509 kez okundu
 
Çaybaşı’nda başkan istifa etti!
Çaybaşı Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Perçi, takımının kendi sahasında aldığı 11-1’lik ağır yenilginin ardından sorunlara dikkat çekmek için görevinden istifa ettiğini açıkladı.
SPOR Haberi
Çaybaşı’nda başkan istifa etti!

Çaybaşı Belediyespor’un yalnız bırakıldığı ve verilen sözlerin tutulmaması iddialarıyla kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştıklarını ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Perçi, takımının kendi sahasında aldığı 11-1’lik ağır yenilginin ardından sorunlara dikkat çekmek için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Ordu 1. Amatör Lig 1. Grup’ta mücadele eden Çaybaşı Belediyespor, 2 Aralık Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Çaybaşı’nda oynadığı maçta Ulubeyspor’a 11-1 yenildi. 

Alınan ağır mağlubiyet ilçede şok etkisi yaratırken, kulübün yalnız bırakılması ve alınan son yenilginin ardından Kulüp Başkanı Mehmet Perçi görevinden istifa etti.

Çaybaşıspor Kulübü eski Başkanı ve Çaybaşı Belediyespor’un Onursal Başkanı Selahattin Gümüş, Perçi’nin istifasının ardından yaptığı açıklamada, verilen sözlerin yerine getirilmemesinin takımı ve kulübü zorladığını, bu nedenle takımın ağır yenilgi aldığını ve yalnız kalan kulüp başkanının tepki olarak görevinden istifa ettiğini söyledi.

-“Belediye başkanının destek vereceği arkadaşlar gelsin diye istifa ettim”-

Takımın maddi imkansızlıklar yüzünden belediyeye devredildiğini hatırlatan Selahattin Gümüş, takımın Çaybaşı Belediyespor adıyla ligde mücadele edebilmesini sağladıklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“Çaybaşı Belediyespor, Çaybaşıspor adıyla 1987 yılında kurulmuş, ilçe tanıtımında önemli rol oynamıştır. 2. Amatör kümede mücadele ederek futbol turnuvalarına katılan Çaybaşıspor şampiyonluklar yaşamış, uzun yıllar bir üst grup olan 1. Amatör Kümede mücadele etmiş ve etmektedir. Değerli iş adamlarımız, sporseverlerin yardımları ve Belediyemiz katkılarıyla bu zamana kadar sportif faaliyetlerini devam ettiren Çaybaşıspor, 2016-2017 sezonunda Çaybaşı Belediyespor adını almış, 2017-2018 sezonunda ise Çaybaşı Belediyespor olarak 1. Amatör Kümede futbol müsabakalarına katılıp Play-Off oynama başarısını göstermiştir.

Bir üst grup olan BAL Ligi hayal olmasa da, maddi imkânsızlıklar yüzünden Çaybaşı Belediyespor için hedef olamamıştır. Çaybaşıspor, belediye imkânları ile ayakta durabildiği için, belediyemiz ile istişare edilmiş, isim hakkı Çaybaşı Belediyespor yapılarak belediye başkanımız onura edilmiştir. Bu süreçler içerisinde ise, ben işler yürüsün, kulübümüz destek görsün, gençlerimiz ortada kalmasın diye kulüp başkanlığından belediye başkanının destek vereceği arkadaşlar gelsin diye istifa ettim.”

-“Verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı”-

Çaybaşı Belediyespor’a verilen sözlerin hiç birinin tutulmadığını belirten Gümüş, takımın mağdur edildiğini iddia ederek, şunları söyledi:

“Çaybaşı Belediyespor’a 2017-2018 sezonunda da belediye başkanı tarafından söz verilen 20 bin liralık maddi destek sözü tutulmamış, imkânsızlıklar yüzünden o sezon da zorluklarla tamamlanmıştır. Bu süreç içerisinde hiçbir basın ya da sosyal medyada eleştirilmemiş, sabırla sonuçları gözlemlenmiştir. Yine bu sezon 2018-2019 sezonu itibari ile kulübümüz ile alakalı belediye başkanından 15 bin lira söz alınmış, ama verilen söz yine tutulmamıştır. 1.5 ay önceden antrenmanlara başlayan takımımız, 7. müsabakasını oynamış olup, biriken borçlar, krampon, forma, eşofman, yemek paraları ile antrenör olarak anlaşılan arkadaşa da olan borç ile sıkıntı yaşanmıştır.

Çaybaşıspor’un Çaybaşı Belediyespor oluşu ile birlikte 24 Haziran seçimleri öncesi Bakanlık tarafından kulüplere yapılan 6-7 bin liralık maddi yardım, isim hakkı belediye olduğu için, zaten belediyeler kulüplere yardım ediyor gerekçesi ile yapılmamıştır. Geçen sene Ordu ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ) tarafından Kulübümüze yapılan maddi yardım da bu sene yapılmamıştır. Yine her yıl Ordu Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan malzeme yardımı da bu sene yapılmamıştır.

Milletvekilimiz Sn. Dr. Şenel Yediyıldız’ın danışmanı Yavuz Atik tarafından söz verilen malzeme yardımı da kulübümüze yapılmamıştır. Her platformda belediye ismini taşıdığı için yardım yapılmayan, ‘zaten belediye yardım ediyor’ denilerek, Çaybaşı Belediyespor belediye tarafından mağdur edilmiştir.”

-“Kulüp başkanımız yalandan bıkmış, istifa etmiştir”-

Takımın yaşanan olumsuzlukları hak etmediğini söyleyen Gümüş, takımın tarihinin en kötü günlerini geçirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Çaybaşı Belediyespor Çaybaşı, İlküvez ve mahallelerinin gençlerinden, genç, dinamik ve yerli bir takım kurmuş, bu olumsuzlukları hak etmemiştir. Her yıl bir alt takım kulübümüzden istendiği halde, A takımı taşıyamayan bir kulübün bu sorumluluğu alması da mümkün değildir. İlçemize yapılan sportif tesisleri, spor kulüpleri desteklenirse anlam kazanmaktadır. Çaybaşı Belediyespor’a belediye tarafından söz verilen maddi destek geciktiği için kulüp başkanımız yalandan bıkmış, istifa etmiştir. Konunun en yakın takipçileri; futbolcularımız, yönetimde ki arkadaşlarımız ve Çaybaşı halkıdır. Çaybaşı’nın gençleri de Çaybaşı Belediyespor da bunları hak etmemiştir. Verilen taahhütlerin yerine getirilememesi nedeniyle takımın as futbolcularından Doktor Hüseyin Ateş, Öğretmen Onur, Harun, Halis, kaleci Doktor Okan, kaleci Serkan, Bedir, Volkan, Oral istemeyerek bu seneki müsabakalarda oynamak istemediler ve oynamıyorlar. Takımın çok eksik olması nedeniyle yedi maçta bir galibiyet, 6 yenilgi alarak Çaybaşı’nda tarihin en kötü sezonunu geçiriyor. Gerekirse Çaybaşı Belediyespor’un adını bu arkadaşlarla mütalaa ederek tekrar Çaybaşıspor olarak hak ettiği konuma getireceğiz. Ben yıllardan beri Çaybaşı halkına güvendim, desteklerini de esirgemediler, sağ olsunlar. Tekrar destek olacaklarına inanıyorum.”

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Çaybaşı’nda, başkan, istifa, etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı