Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 15:08 Bu haber 173 kez okundu
 
Çevre Yolunda Melet Irmağı Geçiliyor
Ordu Çevre Yolu’nda işler hız kazandı. 26 Yıl önce Orduluların sokaklara dökülerek istediği Çevre Yolunda nihai sonuca adım adım yaklaşılıyor. Şehir merkezindeki trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan Melet Irmağı yaklaşık 2 bin metrelik viyadükle geçilecek. Hızlanan çalışmalar son evreye doğru gidiyor. Trafik, Melet Irmağını atladığında şehir içi trafik Yeni Otogar ile birlikte büyük ölçüde rahatlayacak.
GÜNDEM Haberi
Çevre Yolunda Melet Irmağı Geçiliyor

YAVAŞLAYAN ÇALIŞMALAR YENİDEN HIZ KAZANDI

 

Toplam uzunluğu 21,4 kilometre olan Ordu Çevre Yolu’nun 10,4 kilometrelik ilk etabı 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmıştı. Uzunluğu 10 kilometre olan Çevre Yolunun ikinci etabı ise 30 milyon liraya ihale edilmişti. Ancak çalışmalar ödenek yetersizliği ve kamulaştırma sorunu sebebiyle tıkandı. Çalışma sadece 1180 metre uzunluğundaki Terzili Tüneli içinde sürdü. Geçen ay Ordu Valisi Tuncay Sonel’in girişimleriyle ödenek sorunu aşılınca Ordu Çevre Yolunun ikinci etabındaki çalışmalar da hız kazandı. Ordu Çevre Yolunda ekipler şu anda hem Terzili Tüneli içinde çalışıyor hem de yaklaşık uzunluğu 2 kilometre olan Melet Viyadüğü üzerinde.

 

 

MELET 2 BİN METRELİK VİYADÜKLE GEÇİLECEK

 

Terzili Tüneli çıkışında Organize Sanayi Bölgesinde geçiş kavşağı verecek olan ekipler Melet Irmağını da 1955 metre uzunluğundaki viyadük ile geçecek. Bir ara duran viyadük çalışmaları hızla ilerliyor ve ayaklar gökyüzüne doğru yükseliyor.  Bu aşamadan sonra Ordu Üniversitesi de tünel ve viyadük ile geçildikten sonra Turnasuyu Irmağı da viyadükle geçilerek yol tamamlanacak. Ancak yolun Kayabaşı kamulaştırma çalışmalarının hızlandırılması gerekiyor. Daha önce Ordu Çevre Yolunun Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023’te bitirilmesinin hedeflendiği açıklanmıştı. Diğer taraftan yolun Divani mevkiinden değil Gülyalı’dan başlayacak olan Giresun Çevre yolu ile birleştirilmesi isteniyor.

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: Çevre, Yolunda, Melet, Irmağı, Geçiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı