Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 00:13 Bu haber 3299 kez okundu
 
CHP Ordu’dan 3 milletvekili çıkarır
CHP Ordu Milletvekili adayı Nazım Yiğit Günay, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin ben bu dönem anketlere bakarak değil, toplumdaki nabzına bakarak üç milletvekili çıkaracağını düşünüyorum” dedi.
SİYASET Haberi
CHP Ordu’dan 3 milletvekili çıkarır

HP Ordu Milletvekili adayı Nazım Yiğit Günay, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Toplumun mutsuz olduğunu belirten Günay, “İktidarın almış olduğu kararı biz bir baskın seçim olarak değerlendiriyoruz ama baskı seçimi olmaktan görmekten ziyade artık iktidarın yönetebilme kapasitesini ve özellikle ehliyetini kaybetmesinden kaynaklı bir seçim kararı alması bu. Toplumda bir karşılığında var bunun. Toplum bunu görebiliyor. Günün sonunda şöyle bir şey var. Yönetebilme ehliyetini kaybetme, zaten toplumdaki karşılığının kalmamasından kaynaklanıyor. Gerek ekonomik gerekse yaşanmış olan sosyal devletle ilgili sorunlardan kaynaklı. Toplumun bir mutsuzluğu söz konusuydu. Bu mutsuzluğu aslında kendisi dile getirerek erken seçim kararı aldı. İşte o yüzde yönetme ehliyetini kaybettiğini düşünüyoruz. O yüzden sahadaki çalışmalarımızda toplumda bunu samimiyetle görüyoruz her şeyden önce. İnsanlar kendi yaşamış olduğu sıkıntıları, sorunları bizlere dertli anlatırken umutla sarılıyorlar artık. En önemli olan şey de bizlere umutla sarılıyor olmaları” diye konuştu.

 

En az 3 milletvekili

 

Seçimlerde iddialı olduklarını ifade eden Günay, “Şu an alışagelmiş olan anketlere baktığımızda hep belirli bir sayılar üzerinden gidiyor. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Anketlerde eskisi kadar sağlıklı sonuçlar olduğunu düşünmüyorum. Çükü tek adam rejiminin getirdiği korku imparatorluğu insanlar artık anketlere doğru cevaplar veremiyorlar. Fişlendiğini düşünüyorlar. O yüzden Cumhuriyet Halk Partisi’nin ben bu dönem anketlere bakarak değil, toplumdaki nabzına bakarak üç milletvekili çıkaracağını düşünüyorum.  Belki bugün anketler ikiyi gösteriyor olabilir ama artık anketlere dediğim gibi topluma korku imparatorluğuna yarattığı refleksle inşalar doğru cevaplar çok veremiyorlar. Fişlendiğini düşünüyorlar. Çünkü kiminin çocuğu çalışıyor, kiminin bir yerde bir takım işleri var. İktidar kendinden olmayanı terörist gördüğü için terörist olmak istemiyor insanlar.  O yüzden üç milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Muharrem İnce en iyi karar

 

Partisinin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile ilgili de değerlendirmede bulunan Günay, şöyle konuştu: “Bir dönem çok sıkıntılı bir dönem olmuş gibi gözüktü. Bir kaç aday üzerinde gitti, geldi ama Muharrem İnce bunların içerisinde verilmiş olan en iyi karardı. Bunun en iyi karar olduğunu zaten bu gün görüyoruz. Toplumun geniş kesimlerinde gencinden, yaşlısına, kadınından, çocuğuna hepsini bir arada tutabilecek bir inanca ve enerjiye sahip Muharrem İnce. Zaten önemli olan siyasette enerji ve umuttur. Muharrem İnce’nin yaratmış olduğu enerji ve umut zaten birçok şeyin beklentinin de üzerinde hatta ilk turda da cumhurbaşkanlığını alabilecek noktada zorlayabileceğini düşünüyorum.”

 

Perdesiz ev gibiyiz

 

Aday adayı belirleme sürecinde çıkan söylentileri de değerlendiren Günay, şu ifadelerde bulundu: “Bunu bir iddia olarak düşünmeyelim. Bu her dönem olan bir şey. Çünkü CHP perdesiz ev gibidir. Yani içeride yaşanan olayların hepsini dışarıdan çok rahat görebilirsiniz. Gizli kapaklı, kapalı kapılar arkasında bir takım bizim politikalarımız olmadı.  Dediğim gibi biz perdesiz ev gibiyizdir. Bu tür şeyler her dönemde, her seçim döneminde olmuştur. Şu an hepsini geride bıraktık ve hepimiz altı adayda el ele, kol kola hiçbir şekilde bir birini demotive etmeden destekleyerek omuz omuza şu an mücadelemizi gerçekten veriyoruz birbirimize samimiyetle.  Kimsenin içerisinde bir küslük vesairesi yok. Ama dediğim gibi seçim dönemlerinde bu her zaman yaşanmıştır. Yani o yüzden bir kriz dönemi demek çok doğru olacağını düşünmüyorum. Toplum nezdinde bir kriz olmadı. Örgüt içerisinde bir takım sıkıntılar oldu. Bizde örgüt içerisinde sıkıntılar varsa bunun yeri kongreler ve kurultaylardır. Biz hepsini geride bıraktık. O süreçte geçti çünkü herkes iddialı, herkes ilk sıralarda olmak istiyor. Bununla ilgili mücadele veriyor.   Herkes ön sırada olmanın mücadelesini veriyor zaten. Olabilir ama herkes sonuca saygı duydu. İşte son aday tanıtımında hepimiz el ele, kol kola verip hepimiz şey yapmış olduk.”

 

Kaynak: (Olay) - Ordu Olay Editör:
Etiketler: CHP, Ordu’dan, 3, milletvekili, çıkarır,
Yorumlar
Haber Yazılımı