Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 10:02 Bu haber 1344 kez okundu
 
Çöplük sorununa Valilik de müdahil oldu
35 yıldan bu yana vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan Akçay çöp alanı ile ilgili olarak Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan rehabilte sürecine Ordu Valiliği de müdahil oldu.
GÜNDEM Haberi
Çöplük sorununa Valilik de müdahil oldu

Ordu Valisi Seddar Yavuz; sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında; Valilik koordinasyonunda Ünye çöplüğünün üstünün kapatılacağını ifade etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in 14 Temmuz Pazar günü inceleme yaptığı çöp alanında başlatılması talimatı verdiği Akçay çöplüğü rehabilite çalışmaları devamında Valiliğin sürece müdahil olması sorunun çözümü ile ilgili beklentileri yüksellti.

Ünye ve bölgesinde insan ve çevre sağlığında yarattığı tehdit ve tehlikeyle 35 yıldan bu yana sorun olarak devam eden Akçay çöplük alanında başlatılması kararı alınan rehabilite çalışmalarına Ordu Valiliği de müdahil oldu.

14 Temmuz Pazar günü  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler vahşi çöp depolama alanında yaptığı incelemeler sırasında; "Böyle bir şey olamaz. Burası ile ilgili olağanüstü hal ilan ediyorum. Çöp dökülmesini yasaklıyor, rehabilite çalışmasını başlatıyorum." sözlerinin ardından Cevizdere’de bulunan ayrıştırma tesisinin de biran önce devreye sokulması talimatını vermişti. Ünye’nin yıllardır vahşi depolama ile çöpünü biriktirdiği alana artık çöp dökülmeyeceği talimatını veren Güler'in  çalışmaları devam ederken Ordu Valisi Seddar Yavuz da sosyal hesabından yaptığı paylaşımda buradaki rehabilite çalışmalarına ilişkin olarak; "“Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye Çöplüğünün üstü kapatılacak olup,  Valiliğimiz koordinasyonunda sorun en kısa sürede çözülecektir” açıklaması yaptı.

 

Vali Yavuz açıklamasında ayrıca; Ünye ve Ordu’da hayvanlar için yeni barınak ve besleme alan ve mekanları kurulacağını da ifade etti.

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: Çöplük, sorununa, Valilik, de, müdahil, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı