Haber Detayı
05 Haziran 2019 - Çarşamba 18:52 Bu haber 1063 kez okundu
 
Dedektörle Yakalandı, İtiraf Etti!
Kabataş İlçesi’nde ormanlık alanda kazı yapıldığına dair bir ihbarı değerlendiren polis bir kişiyi saklandığı yerde yakaladı.
ASAYİŞ Haberi
Dedektörle Yakalandı, İtiraf Etti!

Yapılan sorgulamasında define aramak amacıyla kazı yaptıktan sonra dedektör ile arama yaptığını itiraf eden şahsa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet suçundan işlem yapıldı.

26.05.2019 günü Kabataş İlçe Emniyet Amirliği’ne gelen ihbarda; Kabataş İlçesi Kayacık Küme Evleri Mevkii’nde bulunan ormanlık alanda kazı yapıldığına yönelik sesler duyulduğunun ifade edilmesi üzerine, polisler belirtilen yerde yaptıkları araştırmada ormanlık alan içerisinde kazı yapıldığı gördü. Kazılan çukurun yanında elektronik dedektör ve dedektöre ait ekipman çantası ele geçiren güvenlik güçleri çevrede yapılan detaylı aramada ormanlık alanda bir şahsı saklandığı yerde yakaladı. Şahsın yapılan sorgulamasında define aramak amacıyla kazı yaptıktan sonra dedektör ile arama yaptığını itiraf ederken, define aramak için iki arkadaşının daha kazı yaptığını ifade etmesi üzerine o iki kişinin de evlerinde arama yapıldı. Kabataş İlçe Emniyet Amirliği’ne getirilen 3 kişiye Cumhuriyet Savcısının talimatıyla “2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na muhalefet” suçundan işlem yapıldı. Şahıslar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dedektörle, Yakalandı,, İtiraf, Etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı