Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:14 Bu haber 601 kez okundu
 
Devlet görev verirse hazırız
FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar, "TMO alıyor da FİSKOBİLİK neden almıyor diye düşünenler olabilir. TMO’ya hazine destek veriyor bize de versin biz de alırız” değerlendirmesinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Devlet görev verirse hazırız

FİSKOBİRLİK Başkanı Lütfi Bayraktar, “Biz tarihimizde olmadığı kadar son 3 yıldır TMO olsa da olmasa da eğer devlet böyle bir görev verirse tüm kurumlarımız ile iş yapmaya hazırız. Biz de hükümetin verdiği fiyattan alacağız. TMO alıyor da FİSKOBİLİK neden almıyor diye düşünenler olabilir. TMO’ya hazine destek veriyor bize de versin biz de alırız” değerlendirmesinde bulundu.

 

TMO'da randevular uzarsa üretici tüccara mahkum olur

 

 

Bayraktar; TMO'da randevular uzarsa üreticinin tüccara mahkum olacağına dikkat çekerek; “En azından piyasadaki bütün aktörler devletin fındıkla ilgili bu tavrına göre piyasada konum alacaklardır. Muhtemelen serbest piyasa ile TMO arasında bir miktar fark olur ama bu farkın ne olacağı önemli. Eğer Toprak Mahsulleri Ofisi aldığı bu görevi piyasada olan ürünü çok kısa zamanda çekmek gibi bir yola başvurursa muhtemelen piyasada bu fiyata yakın bir fiyat oluşur. TMO’daki randevu sistemi eğer uzarsa maalesef üretici tüccara mahkûm olur, tüccara giden bu fındıkta piyasadaki oluşan fiyatı düşürür.” 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, görev, verirse, hazırız,
Yorumlar
Haber Yazılımı