Haber Detayı
24 Haziran 2018 - Pazar 23:44 Bu haber 2960 kez okundu
 
“Devleti vatandaşın ayağına götürmeye devam edeceğiz”
Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Mahalle Buluşmaları" etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Devleti vatandaşın ayağına götürmeye devam edeceğiz.
GÜNDEM Haberi
“Devleti vatandaşın ayağına götürmeye devam edeceğiz”

Vatandaşın sorunlarını bizatihi dinleyen ve çözen bir konumda olmak zorundayız. Bizim aldığımız emir ve talimat Sayın Cumhurbaşkanımızdan budur.” dedi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, vatandaşlarla yaşadıkları mahallelerde bir araya gelerek, taleplerini, şikayetlerini ve dertlerini dinlemek, yaşadıkları mahallenin sorunları, ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla başlattığı "Mahalle Buluşmaları" etkinliğini sürdürüyor.

Altınordu ilçesinin Şirinevler mahallesinde yaşayan vatandaşlarla, Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin toplantı salonunda bir araya gelen Vali Seddar Yavuz, toplantıya mahalle sakinlerinin sorun, ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

-“Bizim aldığımız emir ve talimat Sayın Cumhurbaşkanımızdan budur”-

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Hepinizin bildiği gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaş memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde bizler de devletin temsilcisi sıfatıyla hem Valilikte, hem de mahallelerimizde vatandaşlarımızla buluşmaya özen gösteriyoruz. Valilikte Halk Günü’ toplantısı gerçekleştirdik ve 46 vatandaşımızı dinledik. Bugün de Şirinevler mahallemizde ‘Mahalle Buluşmamızı’ gerçekleştiriyoruz. Ramazan münasebetiyle bu mahalledeki aileleri ziyaret etmiştik. Birçok kardeşimizin evine misafir olma fırsatı oldu. Toplam 11 ay içesinde bizatihi evlerini ziyaret ettiğimiz, evlerinde hal hatır sorduğumuz insan sayısı 4.000 aileyi geçti. Bunun yaklaşık 400 civarı benim ve eşim tarafından gerçekleştirildi. Diğer kısmı da ilçedeki kaymakamlarımız tarafından ve eşleriyle beraber sokak sokak, ev ev gezmek suretiyle gerçekleştirildi. Bugün itibariyle ziyaret ettiğimiz aile sayısı 4.000’i geçmiş durumdadır. Bu sayı, sanıyorum Ordu açısından da, Türkiye’deki birçok il açsından da milat olabilecek yüksek bir rakamı ifade ediyor. Bu anlayışı daha da yayacağız.  Devleti vatandaşın ayağına götüren, sorunlarını bizatihi dinleyen ve çözen bir konumda tutmak zorundayız. Bizim aldığımız emir ve talimat Sayın Cumhurbaşkanımızdan budur. Dolayısıyla bütün çalışma arkadaşlarımızın aynı prensiple hareket etmesini bekliyoruz.” dedi.

Vali Seddar Yavuz, yaptığı açılış konuşmasından sonra "Halkla Buluşma" toplantısına katılan vatandaşların önce mahallelerinde karşılaştıkları sorunları, sıkıntıları dinledi. 
Daha sonra vatandaşların kendilerini ilgilendiren sorun, şikayet ve taleplerini dinleyen Vali Seddar Yavuz, toplantıda hazır bulunan kurum müdürlerine talimat vererek, iletilen şikayet ve taleplerin çözüme kavuşturulmasını istedi.

Toplantının sonunda kurum müdürlerine teşekkür eden Vali Yavuz, “İnşallah önümüzdeki hafta ve daha sonraki haftada bu çalışmamızı hem Valilikte, hem mahallelere gitmek suretiyle devam ettireceğiz. Türkiye’de bir rekora doğru gidiyoruz. Yani sayısal anlamda ulaştığımız insan, sorununu çözdüğümüz insan, işe yerleştirdiğimiz, tedavi ettirdiğimiz, çocuk sahibi yaptığımız o kadar çok insan var ki. Buzdolabından televizyonuna, çekyatına ev tamiratına, burada sayamayacağım kadar hayırlı hizmetlere hep beraber vesile olduk. Naçizane biz bu hizmeti 2004 yılından bu yana bizatihi yürütüyoruz. Projenin adına da  ‘Gönülden Gönüle’ diye bir isim koydum. Güzelde bir proje oldu, İsim olarak da güzel oldu. Çalışma arkadaşlarım olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizler de bizimle beraber saatlerce bu emeği veriyorsunuz.” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Devleti, vatandaşın, ayağına, götürmeye, devam, edeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı