Haber Detayı
07 Kasım 2021 - Pazar 15:46 Bu haber 415 kez okundu
 
DOKA, Ordu’da 2,5 Milyon TL Tutarındaki 2 Projeyi Destekleyecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA)’nın destekleriyle Ordu’ya kazandırılacak 2 adet projenin imza töreni Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapıldı.
GÜNDEM Haberi
DOKA, Ordu’da 2,5 Milyon TL Tutarındaki 2 Projeyi Destekleyecek

 

 

 

Valilik Makamında gerçekleştirilen imza töreninde, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan hazır bulundu.

 

 

 

 

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA)’nın katkılarıyla Fatsa ile Perşembe Belediyesine ait toplam tutarı 2.5 Milyon TL olan 2 adet projenin çıktığını söyleyerek, projelerin ekonomiye büyük bir katkı sunacağını ifade etti.

 

 

 

 

Fatsa’da ”Gençlerin Gücü, Fatsa’nın Gücü Projesi”, Perşembe’de “Yöresel Gastronomi Merkezi ve Kadının İstihdamının Artırılması Projesi”nin hayata geçeceğini belirten Vali Sonel, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde hazırlanan bu projelerin ilimize kazandırılması noktasında katkı veren Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, DOKA Genel Sekreterimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu 2 projenin Ordu’muza, ilçemize burada yetişecek gençlere,  iş sahibi olacak kadınlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Projenin yöremize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Vali Tuncay Sonel, DOKA’nın bünyesinde Ordu, Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Gümüşhane illerini kapsadığını kaydederek, Bölgesel manada çok ciddi projeler yapıldığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Daha sonra Vali Tuncay Sonel, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, ”Gençlerin Gücü, Fatsa’nın Gücü Projesi” ile  “Yöresel Gastronomi Merkezi ve Kadının İstihdamının Artırılması Projesi”nin protokolünü imzaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DOKA,, Ordu’da, 2,5, Milyon, TL, Tutarındaki, 2, Projeyi, Destekleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı