Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 00:47 Bu haber 2695 kez okundu
 
Doktora Ceza
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir stajyer öğrenciyi taciz eden doktoru hakkında mahkeme doktoru 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.
GÜNDEM Haberi
Doktora Ceza

ODÜ’deki taciz davasında karar çıktı

 

2018 yılı başlarında yaşanan olayda, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapan öğrenci S.Y. birlikte çalıştıkları doktorlardan İ.Y.’nin kendisine tacizde bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi olmuştu. Taciz şikayetinin gündeme gelmesi üzerine konu hakkında dava açılırken Ordu Üniversitesi tarafından da doktor hakkında soruşturma başlatılmıştı. Dava süreci devam ederken Ordu Üniversitesi tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Öğrencisini taciz ettiği tespit edilen doktor hakkında maaş kesme ve görev yeri değişikliğine karar verilerek üniversite ile ilişiği kesildi.

 

Bu arada Ordu 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sonuçlandı. Adli Tıp raporları ve tanıkların dinlenmesi sonucu kararını açıklayan mahkeme doktorun stajyer öğrenciyi taciz ettiğine hükmederek doktor hakkında 4 yıl 2 ay hapis cezası kararı verdi. Mahkemenin gerekçeli kararı ise henüz açıklanmadı. Doktorun bir üst mahkemeye başvurarak kararı bozma hakkı bulunuyor.

 

 

Bu arada davaya Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu da davaya müdahil olmuştu. Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapan öğrenci S.Y.’ye destek veren Ordu Barosu Kadın Hakları Komisyonu adına davayı avukatlar Birsen Uçar, Sibel Torun ve Atila Şahin takip etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doktora, Ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı