Haber Detayı
30 Ağustos 2018 - Perşembe 23:55 Bu haber 3742 kez okundu
 
“Dünkü Çocuklar” yine farklı…
Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği, her bayramda olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da kendilerine has etkinliklerle kutladı.
YAŞAM Haberi
“Dünkü Çocuklar” yine farklı…

Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıldönümü tüm yurtta ve Ünye’de çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği, her bayramda olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da kendilerine has kutlama etkinliği yaptı.

Orta Cami avlusunda bir araya gelen dernek yöneticileri “Tentürük, Bilye Araba, Çember Oyunu” gibi geleneksel oyunları vatandaşlarla birlikte oynadılar.

-“Fındık mevsimine denk geldiği için faaliyetlerimizi çok geniş kapsamlı tutmadık”-

Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği yöneticilerinden Sevdiye Öztürk Kayır, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, “Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği olarak her bayram yaptığımız etkinliklerimizi bu bayramda da yapmak istedik. Orta Yeni Camii avlusunda gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde yaş sınırı olmadan herkesin bayramı dorukta yaşamasını sağladık. 30 Ağustos yaz ve fındık mevsimine denk geldiği için faaliyetlerimizi çok geniş kapsamlı tutmadık. İçerik olarak ise geleneksel oyunlarımızı oynadık. Çocuklarımıza balon dağıttık. Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı derneğimiz adına kutluyorum.” dedi.

 

Kaynak: (Ünye Kent) - Ünye Kent Editör:
Etiketler: “Dünkü, Çocuklar”, yine, farklı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı