Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 07:17 Bu haber 1670 kez okundu
 
Engelli Oğlunu Darp Eden Baba İçin İdari İşlemler Başlatıldı
20.09.2018 günü Ordu’nun Altınordu ilçesi Şahincili mahallesi 572 sokakta meydana gelen engelli vatandaşa kötü muamele ve kasten yaralama olayı, duyarlı vatandaş tarafından video kaydı yapılarak, sosyal medyada yayınlanmıştı.
GÜNDEM Haberi
Engelli Oğlunu Darp Eden Baba İçin İdari İşlemler Başlatıldı

Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, bunun olayın üzerine Ordu Valisi Sayın Seddar YAVUZ’un talimatıyla gerekli idari işlemler başlatıldı.

Valilik tarafında yapılan açıklama şu şekilde;

“20.09.2018 günü, İlimiz Altınordu ilçesi Şahincili mahallesi 572 sokakta meydana gelen engelli vatandaşımıza kötü muamele ve kasten yaralama olayının, duyarlı vatandaşlarımız tarafından video kaydı yapılarak, sosyal medyada yayınlanması üzerine Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un talimatıyla gerekli idari işlemler derhal başlatılmıştır.

Olayla ilgili olarak, şüpheli Ali ÇİÇEK (1953 doğumlu), oğlu olan mağdur Yusuf ÇİÇEK(1985 doğumlu-90 konuşma ve yürüme engelli)’i ikamet ettiği konutunun önünde darp etmesi üzerine Savcılık talimatı ile gözaltına alınmıştır. Mağdur Yusuf ÇİÇEK ise, teyzesi Mehriye TİRYAKİ’ye teslim edilmiş olup, şüpheli Ali ÇİÇEK’le ilgili tahkikat devam etmektedir.

Diğer taraftan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce de duruma müdahil olunmuş ve olayın mağduru olan engelli Yusuf ÇİÇEK, bugün Mehriye TİRYAKİ’den alınarak, Ünye ilçemizde bulunan Özel Engelli Bakım Merkezinde koruma altına alınacaktır.

Ayrıca, engelli Yusuf ÇİÇEK için ailesine ödenen ‘Evde Bakım Aylığı’ da iptal edilecektir. “

Kaynak: (Ünye Net) - Ünye Net Haber Editör:
Etiketler: Engelli, Oğlunu, Darp, Eden, Baba, İçin, İdari, İşlemler, Başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı